Zaskakująca decyzja! Trener siatkarskiej reprezentacji zrezygnował ze stanowiska

Siatkówka
Zaskakująca decyzja! Trener siatkarskiej reprezentacji zrezygnował ze stanowiska
fot. FIVB
Hernán Ferraro zrezygnował ze stanowiska trenera reprezentacji Argentyny.

Trener siatkarek reprezentacji Argentyny Hernán Ferraro zrezygnował ze stanowiska. Jak poinformował na stronie federacji, podjął taką decyzję z przyczyn osobistych.

Ferraro prowadził argentyńskie siatkarki od 2019 roku. W czasie sprawowania przez niego funkcji selekcjonera, reprezentacja Argentyny zdołała zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Tokio (zakończyły turniej na fazie grupowej) i zagrały w finałach mistrzostw świata 2022 (awans do drugiej fazy grupowej). Co istotne, Ferraro przeprowadził zmianę pokoleniową, włączając do drużyny narodowej młode zawodniczki.

 

Zobacz także: Świat sportu i polityki solidaryzuje się z Paolą Egonu

 

– Decyzja jest bardziej osobista niż zawodowa, spędziłem nieprzerwanie osiem lat pomiędzy reprezentacją narodową mężczyzn i kobiet i bardzo trudno jest mi łączyć pracę w klubie z reprezentacją narodową. Myślę, że czas odsunąć się na bok i odpocząć. Dobrze jest też odejść, gdy wszystko jest w porządku i pozostawić innemu trenerowi ustawiony cykl, który ma dobrą przyszłość – wyjaśnił Ferraro.

 

 

– Bardzo doceniamy Hernána Ferraro za pracę, jaką wykonał prowadząc kadrę "Las Panteras", doceniamy jego zaangażowanie, poświęcenie i profesjonalizm. Był to cykl, który oznaczał bardzo ważny wzrost, z historycznymi wynikami kobiecej siatkówki – przyznał prezes Argentyńskiej Federacji Siatkówki Juan Sardo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie