PlusLiga: Wyjazdowe zwycięstwo Czarnych Radom

Piotr Łukasik został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom.

W rozegranym awansem z 12. kolejki meczu PlusLigi siatkarze GKS Katowice przegrali z Cerrad Enea Czarnymi Radom 0:3. Gospodarze mieli w tym spotkaniu kłopot z obsadą pozycji środkowego, w tej roli wystąpił atakujący Damian Domagała. Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego zaprezentowali się lepiej na tle rywali i zdołali wygrać w trzech setach.

Premierowa partia rozpoczęła się od falstartu siatkarzy z Katowic (1:7). Fatalny początek miał wpływ na dalsze losy tej partii, bo choć gra się wyrównała, gospodarze nie byli już w stanie złapać kontaktu z przeciwnikiem. Solidnie grający radomianie utrzymywali przewagę i zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował skutecznym atakiem Damian Schulz (21:25).

Siatkarze GKS udanie rozpoczęli drugą odsłonę (5:1), ale później zaliczyli przestój i inicjatywę przejęli przyjezdni (7:10). To był bardzo chaotyczny set, pełen błędów własnych po obu stronach siatki. Radomianie utrzymywali przewagę (11:15, 13:18), ale gospodarze nie rezygnowali. Zdołali odrobić straty (20:20), by zaprzepaścić ten wysiłek dwoma kuriozalnymi błędami w kolejnych akcjach. Czarni skorzystali z prezentu. W końcówce nie dali sobie odebrać przewagi, a Schulz ustalił wynik na 21:25.

Set numer trzy to dobre otwarcie siatkarzy z Katowic (9:4), którzy szybko roztrwonili przewagę (12:12). Przez pewien czas obie ekipy toczyły wyrównaną walkę i wszystko rozstrzygnęły akcje rozegrane od stanu 20:20. Goście wywalczyli trzy kolejne punkty (20:23), GKS zdołał odpowiedzieć, ale zepsuta zagrywka dała rywalom piłkę meczową (22:24). Nie był to jednak koniec emocji, bo po bloku Damiana Domagały gospodarze doprowadzili do rywalizacji na przewagi. Gospodarze bronili kolejne piłki meczowe, ale punktowy blok gości zamknął rywalizację (28:30).

Skrót meczu GKS - Czarni:

Najwięcej punktów: Jakub Szymański (11), Tomas Rousseaux (10) – GKS; Piotr Łukasik (19), Damian Schulz (15) – Czarni. MVP: Piotr Łukasik (17/26 = 65% skuteczności w ataku + 2 bloki).

GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (21:25, 21:25, 28:30)

GKS: Jakub Szymański, Damian Domagała, Jakub Jarosz, Gonzalo Quiroga, Marcin Kania, Georgi Seganow – Bartosz Mariański (libero) oraz Wiktor Mielczarek, Tomas Rousseaux, Dawid Ogórek (libero), Jakub Nowosielski. Trener: Grzegorz Słaby.
Czarni: Mauricio Borges, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Piotr Łukasik, Timo Tammemaa, Paweł Woicki – Mateusz Masłowski (libero) oraz Wiktor Nowak, Paweł Rusin, Sebastian Warda, Daniel Gąsior. Trener: Jacek Nawrocki.