Szalony mecz w Rzeszowie! Cracovia odpadła z Fortuna Pucharu Polski

Resovia gra dalej w Fortuna Pucharze Polski.

Szalony mecz w Fortuna Pucharze Polski! Apklan Resovia Rzeszów i Cracovia łącznie strzeliły siedem goli. Ostatecznie z awansu do 1/8 finału cieszyli się gospodarze, triumfując 4:3.

Strzelanie w środowym meczu rozpoczęli gospodarze - gola na 1:0 strzelił Bartosz Kwiecień. Jak się okazało, była to pierwsza z... pięciu bramek w pierwszej połowie, a na przerwę z korzystnym wynikiem ostatecznie schodził przedstawiciel PKO BP Ekstraklasy po trafieniu Jewhena Konoplanki z rzutu karnego.

Po przerwie odpowiedzieli zawodnicy Resovii - do remisu doprowadził Mateusz Bondarenko. Jak się okazało, na tym zdobywanie bramek w tym spotkaniu się nie skończyło. W 84. minucie golkipera Cracovii pokonał bowiem Maciej Górski. Trafienie byłego napastnika Chrobrego Głogów zapewniło awans Resovii do kolejnej rundy.

Apklan Resovia Rzeszów - Cracovia 4:3 (2:3)
Bramki: Kwiecień 14, Pedro Vieira 30, Bondarenko 53, Górski 84 - Siplak 28, Sujecki 37 (s), Konoplanka 45+1 (k)

Czerwona kartka: Michał Rakoczy (90+6, za drugą żółtą)