Siatkarze PGE Skry ograli Dynamo! Solidna zaliczka przed rewanżem w Bełchatowie

PGE Skra rozpoczęła udział w Pucharze CEV od zwycięstwa.

W pierwszym meczu 1/32 finału Pucharu CEV siatkarze Draisma Dynamo Apeldoorn przegrali z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 26 października w Polsce. Zwycięzca rywalizacji w 1/16 finału zagra z Chaumont VB 52.

PGE Skra była faworytem wyjazdowego spotkania z 14-krotnym mistrzem Holandii i dobrze wywiązała się z tej roli. Pewnie wygrała premierową partię (16:25), mając przewagę w ataku i w polu serwisowym. Set numer dwa był jeszcze bardziej jednostronny i gospodarze przegrali 13:25.

Nieco więcej walki było w trzeciej odsłonie, a drużyna z Apeldoorn do stanu 10:10 dotrzymywała kroku rywalom. Później do głosu doszli siatkarze Skry, którzy dominowali do końca seta i pewnie wygrali (19:25), zamykając to spotkanie.

Najwięcej punktów: Martijn Brilhuis (10) – Draisma Dynamo; Lukas Vasina (13), Dick Kooy (13) – PGE Skra. Na korzyść bełchatowian przemawiają statystyki ataku (30%–52%), punktowych zagrywek (1–5) i bloków (6–11).

Rewanżowy mecz PGE Skra Bełchatów – Draisma Dynamo Apeldoorn zostanie rozegrany w Bełchatowie w środę 26 października o godzinie 18.00. Zwycięzca dwumeczu w 1/16 finału zagra z francuskim klubem Chaumont VB 52.

Draisma Dynamo Apeldoorn – PGE Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 13:25, 19:25)

Dynamo: Ramon Martinez-Gion, Sjors Tijhuis, Martijn Brilhuis, Ricardo Hofman, Robin Boekhoudt, Joris Berkhout – Niels Lipke (libero) oraz Yannick Bak, Sil Meijs, Mike Van Cooten, Duco Krook. Trener: Redbad Strikwerda.

Skra: Grzegorz Łomacz, Lukas Vasina, Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević, Dick Kooy, Karol Kłos – Kacper Piechocki (libero) oraz Dawid Gunia, Wiktor Musiał, Robert Milczarek (libero). Trener: Joel Banks.