MŚ 2022: Znamy godzinę towarzyskiego meczu Polska - Chile

Piłka nożna
MŚ 2022: Znamy godzinę towarzyskiego meczu Polska - Chile
fot. Cyfrasport
Reprezentacja Polski przed mundialem w Katarze zagra z Chile.

Zaplanowany na 16 listopada towarzyski mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Chile w Warszawie, ostatni sprawdzian kadry Czesława Michniewicza przed mundialem, rozpocznie się o godz. 18:00 - poinformował w czwartek PZPN. Dzień po tym spotkaniu biało-czerwoni wylecą do Kataru.

Data i miejsce meczu z drużyną z Ameryki Południowej były znane już wcześniej, ale cały czas trwało ustalanie, o której godzinie rozpocznie się spotkanie na PGE Narodowym. Ostatecznie ogłoszono, że o 18.00.

 

Wcześniejsza niż zwykle pora potyczki biało-czerwonych wynika głównie z faktu, że już następnego dnia kadra uda się do Kataru.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szeroka kadra reprezentacji Polski na MŚ 2022

 

W fazie grupowej mundialu reprezentacja Polski zmierzy się z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

 

- Zdecydowaliśmy się na Chile, ponieważ jest to zespół, który w wielu elementach przypomina reprezentacje Argentyny i Meksyku - mówił już kilka tygodni temu PAP prezes PZPN Cezary Kulesza.

 

W czwartek trener Michniewicz ogłosił w Zakopanem - podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki - nazwiska 47 piłkarzy powołanych do szerokiej kadry na mistrzostwa świata. Ostateczną, złożoną z 26 zawodników, poda 10 listopada. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie