Fortuna Puchar Polski: Pogoń Siedlce lepsza od Chrobrego Głogów

Damian Nowak otworzył wynik meczu.

Kolejna niespodzianka w Fortuna Pucharze Polski! Tym razem drugoligowa Pogoń Siedlce wyeliminowała z rozgrywek pierwszoligowego Chrobrego Głogów, triumfując 3:1.

Gospodarze prowadzili 2:0 po pierwszej połowie. Wynik otworzył Damian Nowak, a drugą bramkę dla Pogoni zdobył Cezary Demianiuk. W przerwie Marek Gołębiewski przeprowadził aż cztery zmiany, wpuszczając na boisko między innymi Mateusza Bochnaka, najlepszego strzelca drużyny.

W drugiej części gry Chrobry dążył do zmniejszenia strat, jednak kolejne ataki przedstawiciela Fortuna 1 Ligi nie przyniosły efektów. W 80. minucie trzeciego gola strzeliła Pogoń, a na listę strzelców raz jeszcze wpisał się Nowak. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Sebastian Steblecki, wykorzystując rzut karny i zdobywając honorowe trafienie dla Chrobrego.

Odpadnięcie Chrobrego to kolejna niespodzianka podczas 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Wcześniej z rozgrywkami pożegnały się między innymi Jagiellonia Białystok czy Zagłębie Lubin, które okazały się gorsze w z rywalami z niższych lig.

Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 3:1 (2:0)
Bramki: Damian Nowak 15, 80 Cezary Demianiuk 25 - Sebastian Steblecki 90+8 (k)