EBL: Pierwsza porażka BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski w sezonie

Polski Cukier Start Lublin

Zespół z Lublina zatrzymał serię BM Stali w Energa Basket Lidze! Ostatecznie Polski Cukier Start pokonał ekipę z Ostrowa Wielkopolskiego 90:71.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, a swoje trójki trafiali Adonis Thomas i Sherron Dorsey-Walker. Drużyna będąca akurat na prowadzeniu zmieniała się właściwie co rzut. Później BM Stal zanotowała jednak świetną serię 13:0, a wyjątkowo dobrze radził sobie w tym fragmencie Aigars Skele. Ostatecznie po 10 minutach było 18:26. W drugiej kwarcie sytuacja całkowicie się zmieniała. Bardzo dobrze prezentował się Dorsey-Walker, a przewagę gospodarzom dawał Kacper Młynarski. Ostrowianie odpowiadali na to po chwili rzutami z dystansu Damiana Kuliga i Jakuba Garbacza. Dzięki nim po pierwszej połowie wygrywali minimalnie 44:45.

Kacper Młynarski i Klavs Cavars dawali przewagę ekipie Polskiego Cukru Startu na początku trzeciej kwarty. Po kontrze wykończonej przez Dorsey-Walkera różnica na korzyść tego zespołu wzrosła do ośmiu punktów! Nawet gdy przyjezdni zmniejszali to o połowę, szybko kolejną trójkę trafiał Młynarski. Ostatecznie po rzucie Bartłomieja Pelczara po 30 minutach było 69:60. Kolejną część meczu zespół trenera Artura Gronka rozpoczął od serii 8:0 i tym samym mógł się czuć jeszcze pewniej. Problemy kadrowe BM Stali sprawiły, że rotacja była znacznie bardziej skrócona. Po kolejnym zagraniu Dorsey-Walkera przewaga gospodarzy wynosiła ponownie 17 punktów. Ostatecznie zwyciężyli 90:71.

Najlepszym graczem gospodarzy był Klavs Cavars z 14 punktami, 19 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Adonis Thomas - zdobył 21 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty.

Polski Cukier Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 90:71