PlusLiga: Sensacja w derbach Opolszczyzny. PSG Stal Nysa rozbiła mistrza Polski!

PSG Stal Nysa

PSG Stal Nysa nie przestaje zadziwiać kibiców. Po tym, jak w zeszłym sezonie musiała walczyć o utrzymanie, teraz zanotowała czwarte zwycięstwo w piątej kolejce, rozbijając przy tym mistrzów Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 25:22, 25:20).

Spotkanie Stali z ZAKSĄ wielu ekspertów i kibiców anonsowało jako jedno z najciekawszych wydarzeń początku sezonu. Urzędujący mistrzowie mieli być prawdziwą weryfikacją siły rewelacji rozgrywek. Patrząc zaś tylko na tabelę - w bezpośrednim starciu mierzyły się trzecia i czwarta drużyna w tabeli, a to zawsze gwarancja emocji.

Pierwszy set zaczął się od wyrównanej walki. Żadna z ekip nie zdołała odskoczyć rywalowi. Nysanie zaczęli budować przewagę dopiero od stanu 11:11. Wyszli na prowadzenie 13:11, a później indywidualny popis dał Michał Gierżot. Przyjmujący posłał trzy asy serwisowe z rzędu i podwyższył wynik na 16:11. Takiej zaliczki gospodarze nie mogli już zmarnować i ostatecznie wygrali pierwszego seta 25:21.

Drugą partię lepiej zaczęli goście z Jastrzębia-Zdroju. Już na początku seta wypracowali sobie czteropunktową przewagę, której jednak nie zdołali obronić. Nysanie doprowadzili do remisu 9:9, a później przejęli inicjatywę. Prowadzenia nie oddali do samego końca i wygrali drugą odsłonę meczu 25:22.

Set numer trzy był dla Stali najtrudniejszy. Na początku partii wypracowali sobie cztery punkty przewagi (7:3), ale później roztrwonili tę zaliczkę i pozwolili się wyprzedzić. ZAKSA doprowadziła do stanu 13:11 na swoją korzyść. Wtedy znów lepiej zaczęli grać gospodarze i odzyskali prowadzenie. Nie wypuścili go już z rąk i wygrali 25:20, tym samym triumfując w całym meczu 3:0.

W całym meczu nysanie przeważali przede wszystkim w elemencie zagrywki. Zdobyli pięć punktów bezpośrednio po serwisach, podczas gdy ZAKSA - ledwie jeden.

PSG Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)

PSG Stal Nysa: Nicolas Zerba, Tsimafei Zhukouski, Kamil Kwasowski, Jakub Abramowicz,

Wassim Ben Tara, Michał Gierżot - Kamil Dembiec (libero) - Kento Miyaura, Rafał Buszek, Patryk Szczurek, Zouheir El Graoui.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, David Smith, Bartłomiej Kluth, Denis Karjagin, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz - Erik Shoji (libero) - Łukasz Kaczmarek, Adrian Staszewski, Wojciech Żaliński