Ligue 1: Popis Kyliana Mbappe i Lionela Messiego. Wygrana PSG

Kylian Mbappe

Piłkarze lidera Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Ajaccio 3:0 w 12. kolejce Ligue 1. Kylian Mbappe zaliczył dwa gole i asystę, a Lionel Messi - bramkę i dwie asysty.

Paryżanie przystąpili do meczu na Korsyce podbudowani niedawnym zwycięstwem w klasyku nad Olympique Marsylia 1:0, ale bez zawieszonego Brazylijczyka Neymara.

W piątkowy wieczór rywal był znacznie niżej notowany i zwycięstwo przyszło łatwiej.

Mbappe trafił do siatki gospodarzy w 24. i 82. minucie po asystach Messiego. Łącznie ma już 10 goli w obecnym sezonie Ligue 1 i objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Natomiast w 78. minucie odwdzięczył się ładnym podaniem słynnemu Argentyńczykowi, który w efektowny sposób zaliczył swoje szóste ligowe trafienie w bieżących rozgrywkach.

Prowadzące w tabeli PSG ma 32 punkty i o sześć wyprzedza Lorient. Wicelider w niedzielę zagra na wyjeździe z Troyes, którego bramkarzem jest Mateusz Lis (zadebiutował w poprzedniej kolejce).

Ajaccio zajmuje 18. miejsce z dorobkiem ośmiu punktów.