Słynny siatkarz wrócił do gry! Wystąpił po raz pierwszy w sezonie (WIDEO)

Kevin Tillie doznał kontuzji podczas MŚ siatkarzy 2022.

W meczu 5. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa pokonał u siebie Cuprum Lubin 3:1. Kibiców stołecznego klubu z pewnością ucieszył powrót do gry jednego z czołowych siatkarzy Projektu. Kevin Tillie, który zmagał się ostatnio z kontuzją, wystąpił po raz pierwszy w tym sezonie.

Siatkarze Projektu Warszawa początku obecnego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Stołeczna drużyna poniosła trzy porażki, a trener Roberto Santilli nie mógł skorzystać z usług dwóch przyjmujących. Z urazami zmagali się Artur Szalpuk i Kevin Tillie. Powrót francuskiego siatkarza jest więc bardzo dobrą wiadomością dla sympatyków warszawskiego klubu.

Przypomnijmy, że Tillie doznał kontuzji na początku września. Sytuacja miała miejsce w meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Japonią (3:2). Siatkarz upadł na parkiet w trzecim secie tego starcia. Po chwili opuścił boisko, trzymając się za nogę. Komunikat sztabu medycznego był jasny – Tillie nie zagra do końca mistrzostw. Wkrótce stało się jasne, że nie wystąpi również w pierwszych spotkaniach sezonu PlusLigi.

Francuski przyjmujący wrócił w piątej kolejce, w meczu przeciwko Cuprum. Pojawił się na boisku w pierwszym secie, przy stanie 17:9. W dwóch kolejnych również wchodził na zmiany, a czwartą partię rozpoczął w wyjściowym składzie. Wywalczył dla swej drużyny pięć punktów – trzy atakiem i dwa blokiem.