Superliga hokeistów na trawie: Zacięta walka w meczu na szczycie

W derbach stolicy Wielkopolski w superlidze hokeistów na trawie Grunwald Poznań przegrał z AZS Politechniką Poznańską po serii karnych zagrywek 2:3. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. W innym meczu derbowym AZS AWF Poznań wygrał z poznańską Wartą 3:2.

Politechnicy, których od dwóch tygodni prowadzi szkoleniowiec reprezentacji Dariusz Rachwalski, są rewelacją obecnego sezonu. W ostatnich latach okupowali lokaty w dolnej części tabeli, natomiast w bieżących rozgrywkach wszystko wskazuje na to, że walczyć będą o medale.

W spotkaniu przeciwko Grunwaldowi pokazali, że wcześniejsze zwycięstwa nie były dziełem przypadku. W pierwszej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Michniak i oraz grający trener Grunwaldu Paweł Bratkowski. Po przerwie oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale gole już nie padły. W karnych zagrywkach lepsi okazali się goście dzięki m.in. Jakubowi Hołosyniukowi, który wykorzystał obie próby.

Wojskowi wcześniej wygrali zaległe spotkanie z Wartą 6:3 i objęli prowadzenie w tabeli.

W innych derbach Poznania AZS AWF nie bez kłopotów pokonał Wartę 3:2. Akademicy wygrywali 3:1, lecz końcówka należała do warciarzy, którzy nie potrafili jednak dwukrotnie wykorzystać gry w przewadze.

Po raz drugi w tym sezonie deszcz storpedował mecz w Toruniu, gdzie Pomorzanin miał podejmować Start Gniezno. Nowego terminu jeszcze nie wyznaczono.