ATP w Wiedniu: Hubert Hurkacz i Marcelo Melo w drugiej rundzie debla. Pokonali finalistów Wimbledonu

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy debla podczas turnieju ATP w Wiedniu

Hubert Hurkacz i Marcelo Melo awansowali do drugiej rundy rywalizacji deblowej podczas turnieju ATP w Wiedniu. Ich przeciwnikami była para Nikola Mektić - Mate Pavić. Polak i Brazylijczyk wygrali mecz 2:1 (1:6, 6:3, 10:4).

Początek spotkania nie potoczył się po myśli wrocławianina i jego partnera na korcie. Para, która w tym roku była w stanie awansować do finału Wimbledonu, okazała się dla nich zbyt silna. Chorwaci bez większych problemów wygrali pierwszą część spotkania. Hurkacz i Melo w tej partii byli w stanie wygrać tylko jednego gema.

Kolejny set toczył się już dyktando polsko-brazylijskiego duetu. Mektić i Pavić przegrali swoje dwa gemy serwisowe z rzędu. Przez to ich rywale przez chwilę prowadzili 5:0. Chociaż doświadczeni tenisiści byli w stanie raz przełamać przeciwników, to Hurkacz i Melo nie zamierzali wypuścić z rąk wypracowanego prowadzenia. Zwyciężyli w drugim secie 6:3.

Zatem o tym, kto awansuje do kolejnej rundy turnieju w Wiedniu, musiał zadecydować super tie-break. Chłodniejszą głowę zachował wrocławianin i jego partner na korcie. Triumfowali w ostatniej partii 10:4 i dzięki temu zagrają w kolejnym etapie rywalizacji deblowej na kortach w Austrii. Jeszcze nie wiadomo, z kim zmierzą się w następnym meczu. Naprzeciwko nich staną zwycięzcy starcia Alexander Erler/Lucas Miedler - Karen Chaczanow/Andriej Rublow.

Hubert Hurkacz/Marcelo Melo - Nikola Mektić/Mate Pavić 2:1 (1:6, 6:3, 10:4).