AL-KO Superpuchar Polski siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
AL-KO Superpuchar Polski siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel. Transmisja TV i stream online
fot. Cyfrasport
Gdzie oglądać mecz ZAKSA – Jastrzębski Węgiel o siatkarski Superpuchar Polski 2022?

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zagrają w środę w Lublinie z mistrzem kraju Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o Superpuchar Polski. – Mam nadzieję, że rozpoczniemy zdobyciem tego trofeum zwycięski marsz – powiedział PAP libero jastrzębian Jakub Popiwczak. Transmisja meczu o AL-KO Superpuchar Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel w środę w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Rok temu zespół spod czeskiej granicy wygrał z ZAKSĄ starcie o Superpuchar w Lublinie 3:0, sięgając po to trofeum pierwszy raz w historii. Później jastrzębianie dotarli do półfinału Ligi Mistrzów oraz finałów Pucharu Polski i play-off PlusLigi. We wszystkich trzech przypadkach musieli uznać wyższość ekipy z Kędzierzyna-Koźla. Obecny sezon wicemistrzowie kraju zaczęli świetnie, bo od kompletu punktów w pięciu kolejkach.

 

Zobacz także: AL-KO Superpuchar Polski siatkarek imienia Andrzeja Niemczyka w Szczecinie

 

– Myślę, że troszkę na wyrost jest mówienie, że jesteśmy faworytem. Wiemy, jakim zespołem jest ZAKSA, jaki ma "killer instinct" po swojej stronie, jak wielu super zawodników w składzie. Nie ma, co prawda, Kamila Semeniuka, który był niesamowicie ważnym graczem, ale nadal kędzierzynianie mają świetny zespół – ocenił reprezentant Polski.

 

Przypomniał, że Jastrzębski Węgiel najpierw zdetronizował ZAKSĘ w lidze, a potem pokonał ją w spotkaniu o Superpuchar.

 

– Po odebraniu zespołowi z Kędzierzyna-Koźla dwóch trofeów wszyscy się spodziewali, że to my będziemy wiodąca siłą w Polsce. Niestety, jak pokazała druga część minionego sezonu, tak nie było. ZAKSA "rozbiła bank", wygrała wszystko, co się dało. Mam nadzieję, że w Lublinie znów pokażemy, że możemy z tym rywalem wygrać i to my rozpoczniemy zwycięski marsz – stwierdził wicemistrz świata.

 

Podkreślił, że stabilny skład jastrzębian ma duże znaczenie, co pokazują wyniki pierwszy kolejek sezonu.

 

– ZAKSA w ciągu ostatnich dwóch lat pokazała (wygrywając Ligę Mistrzów), że nie trzeba się nikogo bać, mierzyć wysoko, bo kiedy się wierzy i ciężko pracuje, to można zdobywać rzeczy wielkie. Mimo że nie weszliśmy jeszcze na swój najwyższy pułap, potrafimy wygrywać za trzy punkty. Myślę, że nasza gra będzie coraz lepsza – podsumował Popiwczak.

 

Skład Jastrzębskiego Węgla w przerwie między sezonami zmienił się minimalnie, nowy jest za to szkoleniowiec. Włocha Andreę Gardiniego zastąpił Argentyńczyk Marcelo Mendez.

 

Mecz o Superpuchar Polski siatkarzy zostanie rozegrany w Lublinie, w hali im. Tomasza Wójtowicza. Legendarny polski siatkarz zmarł w poniedziałek 24 października. Przed rozpoczęciem gry uczestnicy meczu i kibice uczczą jego pamięć minutą ciszy. Przygotowane zostaną specjalne koszulki, w których drużyny wyjdą na prezentację, a w hali zostanie rozpostarta specjalna sektorówka.

 

Transmisja meczu o AL-KO Superpuchar Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel w środę 26 października w Polsacie Sport i na Polsat Box Go o godzinie 18.00. Początek przedmeczowego studia o godzinie 17.30.

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie