ATP w Wiedniu: Hubert Hurkacz z awansem po zaciętym meczu

Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału turnieju ATP w Wiedniu

Hubert Hurkacz zapewnił sobie awans do 1/8 finału turnieju ATP w Wiedniu. Jego przeciwnikiem był Frances Tiafoe. Polak po zaciętym pojedynku zwyciężył 2:1 (7:6, 3:6, 6:3).

Pierwszy set tego pojedynku był bardzo wyrównany. Obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali. Warto wspomnieć, że w pierwszej części tego starcia Hurkacz zaserwował aż 14 asów. Nic zatem dziwnego, że zarówno Polak, jak i Tiafoe bez problemu wygrywali swojego gemy serwisowe. Przez to już w pierwszym secie mogliśmy oglądać tie-breaka. Amerykanin szybko wyszedł na prowadzenie, ale po chwili wrocławianin odrobił straty. Plasujący się na 11. miejscu w rankingu ATP zawodnik zakończył tę część spotkania asem serwisowym. Hurkacz wygrał tie-breaka 11:9.

Na początku kolejnej partii przeciwnik Polaka wygrał dwa gemy z rzędu. Pochodzący z Wrocławia zawodnik nie mógł znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę rywala. Przez to pochodzący ze Stanów Zjednoczonych tenisista bez problemu wygrał drugiego seta 6:3. Polak oddalał się od awansu do kolejnego etapu rywalizacji.

Mimo słabszej formy w drugiej części, ostatnia partia należała do Hurkacza. Wrocławianin bez większych problemów wygrywał gem za gemem. Dzięki temu to on ostatecznie zwyciężył w tym spotkaniu 2:1 (7:6, 3:6, 6:3). Jego rywalem w 1/8 finału w Austrii będzie Emil Ruusuvuori.

Hubert Hurkacz - Frances Tiafoe 2:1 (7:6, 3:6, 6:3)