MŚ w strzelectwie: Szóste miejsce Polaków w karabinie na 300 metrów

Tomasz Bartnik

Tomasz Bartnik, Maciej Kowalewicz i Daniel Romańczyk zajęli szóste miejsce w rywalizacji drużynowej w karabinie na 300 m z trzech postaw w strzeleckich mistrzostwach świata w Kairze.

Polska zgromadziła 1730 punktów. Złożyło się na to 587 pkt Bartnika (Legia Warszawa), 582 Kowalewicza (Gwardia Olsztyn) oraz 561 Romańczyka (Agat Złotoryja).

W finale konkurencji Francuzi - Dimitri Dutendas, Emilien Chassat i Michael Dhalluin zwyciężyli Szwajcarów - Pascala Bachmanna, Sandro Greutera i Gillesa Vincenta Dufaux 16:10.

Brązowy medal przypadł Austrii (Alexander Schmirl, Patrick Diem i Bernhard Pickl), która wygrała z Finlandią (Aleksi Leppa, Juho Autio i Sebastian Langstrom) 17:9.

Przed Polakami znaleźli się jeszcze Amerykanie (Timothy Sherry, Ivan Roe oraz Bradley Thomas Yliniemi.

Biało-czerwoni mają na koncie dwa medale - srebrny i brązowy. Wicemistrzem świata w karabinie na 50 m z trzech postaw został Bartnik. Brązowy krążek przypadł natomiast koleżance klubowej Bartnika Katarzynie Klepacz i Szymonowi Wojtynie (Śląsk Wrocław) w konkurencji par mieszanych w pistolecie na 50 metrów.

Za sprawą Bartnika Polska dysponuje już trzema miejscami w turnieju strzeleckim igrzysk XXXIII olimpiady w Paryżu w 2024 roku.

Wcześniej miejsca w turnieju strzeleckim IO 2024 wywalczyły: Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław), zajmując w kairskich mistrzostwach czwarte miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 m oraz Klaudia Breś (Dwór Grunwaldzki Poznań) w strzelaniu z pistoletu sportowego na 25 metrów, która we wrześniowych mistrzostwach Europy we Wrocławiu zdobyła srebrny medal.

Czempionat globu w stolicy Egiptu zakończy się 27 października.