Słynny siatkarz ma problemy! Nie może wyjechać z kraju

Siatkówka
Słynny siatkarz ma problemy! Nie może wyjechać z kraju
fot. Cyfrasport
Seyed w latach 2019-20 grał w Indykpolu AZS Olsztyn.

Słynny irański siatkarz Seyed Mohammad Mousavi otrzymał zakaz opuszczania kraju przez sześć miesięcy. 35-letni środkowy poinformował na Instagramie, że odebrano mu paszport.

Nie tak dawno informowaliśmy, że Seyed Mohammad Mousavi wrócił do ligi irańskiej. Słynny środkowy, który w przeszłości grał m.in. w Indykpolu AZS Olsztyn, reprezentuje obecnie barwy klubu Payam/Nian Electronic Khorasan. Jak się okazało, siatkarz nie może opuścić kraju przez najbliższe pół roku. Władze zatrzymały mu paszport.

 

Zobacz także: Seyed znów zagra w lidze irańskiej

 

Przez wiele lat Seyed był jednym z czołowych zawodników reprezentacji Iranu. W obecnym sezonie odmówił gry w kadrze w dość dziwnych okolicznościach. Przypomnijmy, że o zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez środkowego mówiło się już po igrzyskach w Tokio. Seyed powrócił jednak przed mistrzostwami świata 2022, został nawet kapitanem drużyny, ale bardzo szybko zrezygnował z gry w reprezentacji.

 

Po odejściu z kadry, siatkarz nie szczędził cierpkich słów pod adresem działaczy, otwarcie mówiąc o słabych warunkach podczas przygotowań. Teraz spekuluje się, że odebranie mu paszportu jest odwetem za jego krytykę wobec federacji i rezygnację z gry w MŚ 2022.

 

– Bracie, zastępco prokuratora, kochamy nasz kraj. Do tej pory nigdzie nie wyjeżdżaliśmy i teraz też nigdzie się nie wybieramy. Jeśli pojedziemy, niedługo wrócimy. Nie musimy mieć zakazu opuszczania kraju, bo nigdzie indziej nie ma naszego domu – napisał Seyed na Instagramie.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie