MŚ w strzelectwie: Złoty medal Tomasza Bartnika i Karoliny Kowalczyk w mikście

Tomasz Bartnik i Karolina Kowalczyk zdobyli w Kairze złoty medal strzeleckich mistrzostw świata w konkurencji par mieszanych w karabinie sportowym 300 m. Zawodnik Legii Warszawy wywalczył w Egipcie trzy medale.

Bartnik również w środę zdobył srebro indywidualnie w postawie leżąc na 300 m, a wcześniej był drugi w karabinie 50 m w trzech postawach.

W meczu o światowy prymat Bartnik w parze z Kowalczyk (Śląsk Wrocław) pokonali Finów Hennę Viljanen oraz Aleksi Leppę 17:3. Brąz przypadł Austriakom (Olivia Hofmann i Bernhard Pichl), którzy zwyciężyli Norwegów (Katrine Lund i Kim Lund) 17:15.

Na dziesiątym miejscu w stawce dwunastu par rywalizacje ukończyli Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) i Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn).

Blisko podium była drużyna kobiet w karabinie na 300 m z trzech postaw. Sylwia Bogacka, Karolina Kowalczyk i Paula Wrońska (Lider Lębork) przegrały mecz o brąz z Niemkami (Veronique Muenster, Ana Lena Genther i Lisa Mueller) 13:17.

Mistrzyniami świata zostały Norweżki (Jenny Vatne, Katrine Lund i Jeanette Hegg Duestad), zwyciężając Szwajcarki (Anja Senti, Sarina Hitz i Silvia Guignard Schnyder) 16:12.

Szansę na medal w karabinie 300 m w postawie leżąc w drużynie zachowują panowie. W czwartek, ostatnim dniu mistrzostw, Bartnik, Romańczyk i Kowalewicz będą walczyć z Austriakami o brązowy krążek.

W stolicy Egiptu Polacy wywalczyli dotychczas cztery medale. Oprócz złotego i dwóch srebrnych Bartnika, po brąz sięgnęli Katarzyna Klepacz (Legia Warszawa) i Szymon Wojtyna (Śląsk Wrocław) w konkurencji pistoletu 50 m par mieszanych.

Za sprawą Bartnika Polska dysponuje już trzema miejscami w turnieju strzeleckim igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Wcześniej miejsca w turnieju strzeleckim IO 2024 wywalczyły: Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław), zajmując w kairskich mistrzostwach czwarte miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 m oraz Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) w strzelaniu z pistoletu sportowego na 25 metrów, która we wrześniowych mistrzostwach Europy we Wrocławiu zdobyła srebrny medal.