NHL: Phil Kessel pobił rekord rozgrywek

Phil Kessel pobił rekord rozgrywek

Phil Kessel z Vegas Golden Knights rozegrał we wtorek 990. mecz z rzędu w hokejowej lidze NHL, co jest rekordem rozgrywek. Na dodatek zdobył bramkę numer 400, przyczyniając się do wyjazdowego zwycięstwa "Złotych Rycerzy" nad San Jose Sharks 4:2.

- To był wyjątkowy wieczór. Cieszę się, że wygraliśmy - powiedział 35-letni prawoskrzydłowy, który w 16. minucie otworzył wynik meczu.

Kessel nie opuścił żadnego spotkania od 3 listopada 2009 roku, choć w NHL zadebiutował już trzy lata wcześniej w barwach Boston Bruins. Rekordową serię rozpoczął jako zawodnik Toronto Maple Leafs, a kontynuował w Pittsburgh Penguins i Arizona Coyotes. Od tego sezonu reprezentuje drużynę z Las Vegas. W 2016 i 2017 roku zdobył z "Pingwinami" Puchar Stanleya.

Poprzednim rekordzistą był Keith Yandle. Obrońca Philadelphia Flyers pobił rekord 964 kolejnych meczów w styczniu bieżącego roku i do kwietnia go wyśrubował, ale passę przerwała kontuzja. Zawodnik "Lotników" zakończył już karierę.

Vegas Golden Knights odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie i z 12 punktami prowadzą w Konferencji Zachodniej. Na Wschodzie liderują z takim samym dorobkiem Boston Bruins, którzy we wtorek pokonali u siebie Dallas Stars 3:1.