EBL: Pewne zwycięstwo Enea Zastalu

Enea Zastal BC Zielona Góra odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Polskim Cukrem Startem Lublin 96:67 w pierwszym spotkaniu 6. kolejki Energa Basket Ligi.

Lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy po zagraniu Klavsa Cavarsa prowadzili 2:7. Dość szybko do remisu doprowadził Jan Wójcik, a prowadzeniu zielonogórzanom dawał Alen Hadzibegović. Mimo że sytuację wyrównał jeszcze Cleveland Melvin, to gospodarze mieli inicjatywę w ataku. Po trójkach Aleksandara Zecevicia oraz Bryce’a Alforda po 10 minutach było 26:16. Dzięki kolejnym akcjom duetu Alford-Zecević przewaga zespołu trenera Olivera Vidina wzrosła nawet do 17 punktów. Później było jeszcze lepiej dzięki Szymonowi Wójcikowi i Przemysławowi Żołnierewiczowi. Polski Cukier Start nie był w stanie w tym fragmencie nawiązać rywalizacji. Po trójce Sebastiana Kowalczyka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:29.

Alen Hadzibegović na początku trzeciej kwarty utrzymywał dobrą skuteczność i powiększał przewagę gospodarzy. W pewnym momencie wynosiła ona nawet 25 punktów. Pojedyncze zagrania Clevelanda Melvina oraz Sherrona Dorsey-Walkera nie wystarczały do realnego odrabiania strat. Po 30 minutach było 73:51. Kolejne rzuty z dystansu Dorsey-Walkera poprawiały lekko sytuację ekipy trenera Artura Gronka, ale to nadal było za mało. Trafienia Alforda oraz Żołnierewicza oznaczały, że Enea Zastal całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężył 96:67.

Najlepszym graczem gospodarzy był Alen Hadzibegović z 21 punktami i 5 zbiórkami. Cleveland Melvin zdobył dla gości 17 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Start Lublin 96:67 (26:16, 22:13, 25:22, 23:16).

Enea Zastal BC Zielona Góra: Alen Hadzibegovic 21, Bryce Alford 13, Przemysław Żołnierewicz 11, Aleksandar Zecevic 11, Jan Wójcik 10, Kareem Brewton 10, Dusan Kutlesic 7, Szymon Wójcik 7, Sebastian Kowalczyk 3, Radosław Trubacz 3, Jan Góreńczyk 0, Tobiasz Dydak 0.

Polski Cukier Start Lublin: Sherron Dorsey-Walker 17, Cleveland Melvin 15, Klavs Cavars 12, Mateusz Dziemba 6, Dayshon Smith 6, Bartłomiej Pelczar 6, Kregor Hermet 4, Roman Szymański 1, Michał Krasuski 0.