Tauron Liga: IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W pierwszym meczu sezonu 2022/23 Tauron Ligi siatkarki Legionovii podejmą Chemika. Faworytem tego starcia będzie broniąca tytułu mistrzowskiego drużyna z Polic. Relacja i wynik na żywo z meczu IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police na Polsatsport.pl.

Rozpoczyna się nowy sezon Tauron Ligi! Do rywalizacji o mistrzostwo Polski przystąpi dwanaście drużyn, a regulamin rozgrywek nie uległ zmianie w porównaniu z poprzednim sezonem. Osiem najlepszych zespołów fazy zasadniczej awansuje do play-off. Ćwierćfinały i półfinały rozgrywane będą do dwóch wygranych, mecze o medale – do trzech zwycięstw. Rywalizacja o miejsca 5–8 toczyć się będzie systemem "mecz i rewanż".

 

Zobacz także: Grupa Azoty Chemik Police – stabilizacja i walka o obronę tytułu

 

Drużyny, które zakończą fazę zasadniczą na pozycjach 9–10, będą rywalizowały o dziewiątą lokatę (mecz i rewanż). Ostatni zespół w tabeli automatycznie zostanie zdegradowany do pierwszej ligi. 20 marca zakończy się runda zasadnicza, a mistrz Polski zostanie wyłoniony najpóźniej 15 maja.

 

Tytułu mistrza Polski broni Grupa Azoty Chemik Police, która w finale poprzednich rozgrywek pokonała Developres Bella Dolina Rzeszów 3—0 (3:2, 3:1, 3:2). W rywalizacji o brązowy medal ŁKS Commercecon Łódź pokonał Grot Budowlanych Łódź 3—0 (3:0, 3:1, 3:1). Tauron Ligę opuścił Joker Świecie. Beniaminkiem w sezonie 2022/23 będą siatkarki Roleski Grupa Azoty Tarnów.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police w czwartek 27 października o godzinie 17.30 na Polsatsport.pl.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie