Tauron Liga: IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
Tauron Liga: IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police. Transmisja TV i stream online
fot. Cyfrasport
Jak siatkarki Chemika zaprezentują się na starcie rozgrywek?

172 dni minęło od ostatniego spotkania siatkarskiej Tauron Ligi, w którym to Chemik Police pokonał Developres Rzeszów w trzecim meczu wielkiego finału. Po ponad pięciu miesiącach przerwy od ligowych emocji na parkiet znowu wybiegną broniące tytułu policzanki. Na inaugurację nowego sezonu Chemik zagra na wyjeździe z Legionovią. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Drużyna z Legionowa przeszła po ostatnim sezonie prawdziwą rewolucję. Po zajęciu czwartego miejsca w rundzie zasadniczej i piątego w całych rozgrywkach wydawać się mogło, że w kolejnej kampanii siatkarki spod Warszawy będą mogły ponownie zakręcić się w okolicach strefy medalowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Słynny siatkarz ma problemy! Nie może wyjechać z kraju

 

O powtórzenie ubiegłorocznego wyniku może być jednak bardzo ciężko. Z Legionovią pożegnał się bowiem trener Alessandro Chiappini, a także największa gwiazda drużyny - Olivia Różański. Z całego składu z sezonu 2021/2022 na pokładzie legionowskiego klubu pozostały zaledwie cztery zawodniczki. W Legionowie zdecydowanie postanowiono na młodość. W bieżącej kampanii oczekiwać od drużyny należy więc rozwoju, a nie natychmiastowych wyników.

 

Niczego takiego nie możemy napisać natomiast o drużynie Chemika. W Policach utrzymano trzon zespołu z mistrzowskich rozgrywek, a do tego dołożono kilka interesujących transferów. I tak do m.in. Agnieszki Korneluk, Marii Stenzel i Martyny Łukasik dołączyły chociażby Brazylijki -  Maira Cipriano i Fabiola. Na ławce trenerskiej mistrzyń kraju zasiądzie Marek Mierzwiński, który w lutym zastąpił na tym stanowisku Jacka Nawrockiego i poprowadził policzanki do triumfu w rozgrywkach. 

 

Na papierze faworyt czwartkowej inauguracji jest jeden. Pierwsze mecze zawsze rządzą się jednak swoimi prawami, a młode zawodniczki z Legionowa z pewnością będą chciały udowodnić, że drzemią w nich ogromne umiejętności. Czy uda im się sprawić niespodziankę?

 

Transmisja meczu IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o godz. 17.30.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie