Tauron Liga: UNI Opole – utrzymanie planem minimum

Siatkówka
Tauron Liga: UNI Opole – utrzymanie planem minimum
fot. Facebook - UNI Opole - Energia w siatce
W jakim składzie UNI Opole zagra w sezonie 2022/23 w Tauron Lidze?

Prezes UNI Opole Maciej Kochański zdaje sobie sprawę, że najbliższy sezon, drugi po awansie do ekstraklasy, będzie dla opolskich siatkarek bardzo trudny. Rywale zdążyli poznać atuty ubiegłorocznego beniaminka i teraz nie będzie mowy o elemencie zaskoczenia. W jakim składzie UNI Opole zagra w nowym sezonie Tauron Ligi?

Na razie kadra UNI jest bardzo szczupła, tworzy ją 11 zawodniczek. Jednak w minionym sezonie także nie była za szeroka, a zespół ze stolicy województwa opolskiego zakończył rozgrywki na siódmym miejscu.

 

Zobacz także: IŁ Capital Legionovia Legionowo – rewolucja w składzie

 

– Jesteśmy klubem o jednym z najniższym budżetów w lidze. Musimy więc swoje siły mierzyć na możliwości finansowe. Nie wykluczam jednak poszerzenia kadry. Mamy świadomość, że jest minimalna ilość zawodniczek, ale mam nadzieję, iż w najbliższym czasie będziemy mogli pochwalić się co najmniej jedną nową siatkarką – powiedział PAP Kochański.

 

Dodał, że przed zespołem nie ma postawionego konkretnego miejsca, jakie ma zająć w końcowej klasyfikacji. Planem minimum jest utrzymanie się w gronie najlepszych. Jednak Kochański wierzy, że po raz kolejny uda się UNI awansować do fazy play-off.

 

Opolski klub powstał w 2016 roku "jako wspólna inicjatywa Uniwersytetu Opolskiego i Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA (ECO SA)" - można przeczytać na oficjalnej stronie klubowej. Początkowo siatkarki grały nad nazwą ECO SA UNI. Od 2017 r. występują pod aktualnym szyldem.

 

– Jesteśmy młodym klubem, zaledwie sześcioletnim. Mamy świadomość, że tożsamość kibiców buduje się latami. Na nasze mecze w poprzednim sezonie przychodziło od tysiąca do 1,5 tys. osób. Jako jeden z niewielu klubów w ekstraklasie nie podnieśliśmy cen biletów. W ten sposób chcemy zachęcić dodatkowo do przychodzenia na nasze spotkania – podkreślił Kochański.

 

Po zakończeniu sezonu 2020/2021 siatkarki UNI podjęły się honorowej opieki nad wilkiem grzywiastym, który przebywa w opolskim ZOO. Dzięki temu określanie "Wilczyce", które już wcześniej przylgnęło do tej drużyny, stało się tym bardziej aktualne.

 

Skład UNI Opole na sezon 2022/23:

 

rozgrywające: Pola Janicka, Gabriela Makarowska-Kulej;

przyjmujące: Lana Conceicao (Brazylia), Kinga Stronias, Amelia Senica;

atakujące: Anastasija Krajduba (Ukraina), Oliwia Sieradzka;

środkowe: Natalia Kecher, Marta Orzyłowska, Vivian Pellegrino (Brazylia);

libero: Adrianna Adamek;

 

trener: Nicola Vettori (Włochy).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie