Waldemar Fornalik odszedł z Piasta Gliwice. Spędził w klubie ponad pięć lat

Piłka nożna
Waldemar Fornalik odszedł z Piasta Gliwice. Spędził w klubie ponad pięć lat
fot. PAP
Waldemar Fornalik

W czwartkowe przedpołudnie Piast Gliwice oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z Waldemarem Fornalikiem. Były selekcjoner reprezentacji Polski prowadził klub przez ponad pięć lat. W sezonie 2018/2019 poprowadził Piasta do tytułu mistrza Polski.

Fornalik przejął gliwicki klub we wrześniu 2017 roku. Piast, pod wodzą Dariusza Wdowczyka, źle rozpoczął sezon, a cierpliwość włodarzy klubu szybko się skończyła. Czarę goryczy przelała porażka z Wisłą Kraków 0:2. Po tym spotkaniu Wdowczyk został zwolniony, a jego miejsce zajął Fornalik. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Grzegorz Krychowiak rozpoczął treningi z Legią Warszawa

 

W pierwszym niepełnym sezonie trener uratował drużynę przed spadkiem, zajmując ostatecznie 14. miejsce w lidze. W kolejnym Piast niespodziewanie zdobył tytuł mistrzowski, wyprzedzając na ostatniej prostej Lechię Gdańsk i Legię Warszawa. Rok później gliwiczanie znów znaleźli się na podium - tym razem zajęli trzecie miejsce. 

 

W sezonach 2020/2021 i 2021/2022 drużyna zajęła odpowiednio 6. i 5. pozycję. W bieżących rozgrywkach Piast znalazł się jednak w poważnych kryzysie. Po 14 kolejkach gliwiczanie mają ledwie 12 punktów - tyle samo, co będącą w strefie spadkowej Korona Kielce.

 

 

Zarząd klubu zdecydował, że misja Fornalika dobiegła końca. Z kryzysem będzie walczył już inny trener. Umowa z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski została natomiast rozwiązana za porozumieniem stron. - Decyzja o rozstaniu nie była łatwa, nigdy nie jest. Znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji i dla dobra klubu doszliśmy do wniosku, że potrzebna jest zmiana - tłumaczył prezes Grzegorz Bednarski, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu. 

 

Kilkadziesiąt minut po oficjalnym pożegnaniu Fornalika, Piast ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim Aleksandar Vuković, który po odejściu z Legii w czerwcu tego roku pozostawał bezrobotny. 

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie