PlusLiga: Cuprum zakończyło złą serię. Barkom-Każany Lwów nadal bez zwycięstwa

Cuprum Lubin ze zwycięstwem

Cuprum Lubin pokonało Barkom-Każany Lwów 3:2 (22:25, 18:25, 25:12, 25:17, 15:10). Tym samym ekipa z Lubina zakończyła serię czterech porażek z rzędu na poziomie PlusLigi.

Początek tego spotkania był bardzo wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć rywalom na więcej niż dwa punkty. To zmieniło się pod koniec pierwszego seta, kiedy ukraińska drużyna wygrała cztery akcje z rzędu. Zespół Cuprum próbował dogonić gości, ale ich starania nie przyniosły zamierzonych efektów. Barkom-Każany Lwów zwyciężył w pierwszej części starcia 25:22.

Bardzo podobnie wyglądała druga odsłona tego meczu. Ekipa z Lwowa po chwili wyrównanej gry była w stanie wyjść na prowadzenie. Szczególnie dobrze w ukraińskim zespole prezentował się Vasyl Tupchii, który przez dwa sety potrafił zdobyć 12 punktów. Był jednym z ważniejszych elementów ofensywy swojego zespołu. Między innymi dzięki jego grze ekipa Barkom-Każany Lwów wygrała drugiego seta 25:18.

Trzecia partia potoczyła się po myśli gospodarzy. Podopieczni Pawła Ruska już na starcie wygrali cztery punkty z rzędu i dzięki temu od razu zapewnili sobie spore prowadzenie. Cuprum z czasem tylko powiększało swoją przewagę. Ekipa zza naszej wschodniej granicy popadła w spory kryzys. Zawodnicy Barkom-Każany Lwów w trzecim secie byli w stanie wygrać zaledwie 12 punktów.

W kolejnym secie Cuprum ponownie stawiało warunki na parkiecie. Ekipa gości nie była w stanie powrócić do formy, którą prezentowała w pierwszych dwóch odsłonach tego spotkania. Zespół z Lubina zwyciężył w czwartej partii 25:18, tym samym doprowadzając do tie-breaka. Siatkarze klubu z Lwowa również w tej części starcia nie potrafili odnaleźć się na boisku. Wyrachowani zawodnicy polskiej ekipy wykorzystali ten fakt i zwyciężyli w piątym secie 15:9. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Grzegorz Pająk.

Zatem drużyna z Lubina zakończyła serię czterech porażek z rzędu na poziomie PlusLigi. Warto przypomnieć, że zespół Barkom-Każany Lwów w tym sezonie nie sięgnął jeszcze po ani jedno zwycięstwo.

Cuprum Lubin - Barkom-Każany Lwów 3:2 (22:25, 18:25, 25:12, 25:17, 15:10)

Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Grzegorz Pająk, Aleksander Berger, Moustapha M’Baye, Remigiusz Kapica – Kamil Szymura (libero) – Maciej Sas (libero), Kajetan Kubicki, Ilia Kowalow, Jakub Ziobrowski, Florian Krage

Barkom-Każany Lwów: Artem Smolar, Murat Jenipazar, Julius Firkal, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Jonas Kwalen - Dmytro Kanajew (libero) – Andrij Żukow (libero), Bohdan Mazenko, Ołeh Szewczenko, Ołeksij Hołowen, Wołomydyr Tekwun, Witalij Kuczer

MVP: Grzegorz Pająk