Tauron Liga: Siatkarki UNI Opole rozbite. ŁKS z pewnym zwycięstwem

ŁKS Łódź ze zwycięstwem

ŁKS Łódź pewnie pokonał na wyjeździe zespół UNI Opole. Siatkarki z Łodzi zwyciężyły 3:0 (25:15, 25:20, 25:21).

Pierwszy set tego starcia był bardzo jednostronny. ŁKS nie dawał przeciwniczkom żadnych szans. Siatkarki UNI Opole w tej części spotkania zdobyły zaledwie 15 punktów. Na boisku bardzo dobrze prezentowały się Kamila Witkowska i Valentina Diouf, które były odpowiedzialne za większość punktów, zdobytych przez swój zespół.

Drugiej partii zawodniczki klubu z Opola również nie mogą zaliczyć do udanych. Ponownie nie były w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę przeciwniczek. Chociaż miały szanse, by wyjść na prowadzenie, to szalę zwycięstwa na swoją stronę w tej części meczu przechylił ŁKS, wygrywając 25:20. Siatkarki zespołu z Łodzi były o krok od zwycięstwa w tym starciu.

Ostatni set tego spotkania był najbardziej wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Do końca nie było wiadomo, która drużyna zwycięży w tej odsłonie. Mimo to ponownie ekipa z Łodzi okazała się lepsza od przeciwniczek. ŁKS wygrał trzeciego seta 25:21 i tym samym sięgnął po zwycięstwo w tym starciu.

UNI Opole - ŁKS Łódź 0:3 (15:25, 20:25, 21:25)