Tauron Liga: UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W spotkaniu 1. kolejki Tauron Ligi siatkarki UNI podejmą ŁKS. Faworytem tego starcia jest drużyna z Łodzi, będąca w gronie kandydatów do medalu. Relacja i wynik na żywo z meczu UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź na Polsatsport.pl.

Rozpoczyna się nowy sezon Tauron Ligi! Do rywalizacji o mistrzostwo Polski przystąpi dwanaście drużyn, a regulamin rozgrywek nie uległ zmianie w porównaniu z poprzednim sezonem. Osiem najlepszych zespołów fazy zasadniczej awansuje do play-off. Ćwierćfinały i półfinały rozgrywane będą do dwóch wygranych, mecze o medale – do trzech zwycięstw. Rywalizacja o miejsca 5–8 toczyć się będzie systemem "mecz i rewanż".

 

Zobacz także: UNI Opole – utrzymanie planem minimum

 

Drużyny, które zakończą fazę zasadniczą na pozycjach 9–10, będą rywalizowały o dziewiątą lokatę (mecz i rewanż). Ostatni zespół w tabeli automatycznie zostanie zdegradowany do pierwszej ligi. 20 marca zakończy się runda zasadnicza, a mistrz Polski zostanie wyłoniony najpóźniej 15 maja.

 

Tytułu mistrza Polski broni Grupa Azoty Chemik Police, która w finale poprzednich rozgrywek pokonała Developres Bella Dolina Rzeszów 3—0 (3:2, 3:1, 3:2). W rywalizacji o brązowy medal ŁKS Commercecon Łódź pokonał Grot Budowlanych Łódź 3—0 (3:0, 3:1, 3:1). Tauron Ligę opuścił Joker Świecie. Beniaminkiem w sezonie 2022/23 będą siatkarki Roleski Grupa Azoty Tarnów.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź w piątek 28 października o godzinie 19.00 na Polsatsport.pl.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie