Ligue 1: Grad goli w meczu PSG z Troyes. Paryżanie nie zwalniają tempa

Kylian Mbappe

Paris Saint-Germain wygrało z Troyes 4:3 w 13. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Broniący tytułu paryżanie prowadzą w tabeli z pięciopunktową przewagą nad drugim RC Lens, które w piątek pokonało Touluse 3:0. Trzy gole w tym meczu strzelił Lois Openda.

Cały mecz w barwach RC Lens na pozycji prawego wahadłowego rozegrał Przemysław Frankowski. Łukasz Poręba był na ławce rezerwowych, a w kadrze meczowej nie znalazł się kontuzjowany Adam Buksa. W sobotę w Paryżu zaczęło się sensacyjnie, bo już w trzeciej minucie 11. w tabeli zespół gości po golu Mamy Balde z Gwinei Bissau objął prowadzenie.

W 24. minucie wyrównał Carlos Soler, który wykorzystał podanie Brazylijczyka Neymara. To pierwsze trafienie w Ligue 1 pozyskanego latem z Valencii hiszpańskiego skrzydłowego.

Piłkarze zeszli do szatni przy wyniku 1:1, natomiast w drugiej połowie padło aż pięć bramek.

W 52. minucie Balde strzelił drugiego gola, a chwilę później do bramki trafił Lionel Messi, którzy uderzył z dystansu. Następnie Argentyńczyk asystował przy trafieniu Neymara, a Kylian Mbappe z rzutu karnego zdobył czwartą bramkę dla PSG. Pod koniec meczu rozmiary porażki Troyes zmniejszył Ante Palaversa.

"PSG z trudem wygrało z Troyes. Neymarowi i Messiemu należą się podziękowania" - napisał portal "L'Equipe".

W obecnym sezonie PSG jest niepokonane jako jedyna drużyna w Ligue 1. Bilans paryżan to 11 zwycięstw i dwa remisy. Liderem klasyfikacji strzelców z 11 golami jest Mbappe, a drugi jest Neymar z dorobkiem 10 bramek.