EBL: Trefl ograł PGE Spójnię

Dzięki rewelacyjnej trzeciej kwarcie Trefl Sopot pokonał PGE Spójnię 91:79 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Po wyrównanym początku spotkania, to goście zaczęli przejmować inicjatywę. Po zagraniach Michała Kolendy i Jarosława Zyskowskiego mieli pięć punktów przewagi. PGE Spójnia rozkręcała się z minuty na minutę - po zagraniach Karola Gruszeckiego i Isiaha Browna wychodziła na prowadzenie! Ostatecznie jednak po wsadzie Garretta Nevelsa po 10 minutach było 26:24. W drugiej kwarcie stargardzianie ponownie potrafili zdobywać przewagę - chociażby po rzutach Pawła Kikowskiego czy Jordana Mathewsa. Wesley Gordon oraz Jarosław Zyskowski sprawiali jednak, że Trefl ciągle był niezwykle blisko. Dzięki dobitce Nevelsa po pierwszej połowie było tylko 40:43.

Kolejne zagrania Wesleya Gordona oraz Michała Kolendy oznaczały, że to Trefl był na prowadzeniu na początku trzeciej kwarty. PGE Spójnia z kolei zatrzymała się w ataku, także dzięki dobrej defensywie gospodarzy. Po późniejszych rzutach Zyskowskiego, Nevelsa oraz Watsona różnica wynosiła już 13 punktów! Po 30 minutach było 65:50. Po kolejnym trafieniu Watsona w czwartej kwarcie przewaga drużyny trenera Żana Tabaka wynosiła już 18 punktów. Paweł Kikowski i Karol Gruszecki starali się jeszcze na to reagować, ale to już nie wystarczało, bo Trefl całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężył 91:79.

Najlepszym graczem gospodarzy był Wesley Gordon z 18 punktami, 14 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Jordan Mathews - zdobył 18 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty.

Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 91:79 (26:24, 14:19, 25:7, 26:29).

Trefl Sopot: Wesley Gordon 18, Garrett Nevels 17, Glynn Watson 14, Jarosław Zyskowski 13, Cameron Wells 13, Michał Kolenda 7, Rolands Freimanis 7, Andrzej Pluta 2, Błażej Kulikowski 0.

PGE Spójnia Stargard: Jordan Mathews 18, Paweł Kikowski 14, Karol Gruszecki 13, Shawn Jones 12, Isiah Brown 11, Brody Clarke 5, Courtney Fortson 3, Adam Brenk 2, Dominik Grudziński 1, Tomasz Śnieg 0.