NHL: Islanders odrobili stratę trzech bramek i wygrali z Colorado

W lidze NHL hokeiści New York Islanders wygrali 5:4 z broniącymi tytułu Colorado Avalanche, choć w drugiej tercji przegrywali już 0:3.

W lidze NHL hokeiści New York Islanders wygrali 5:4 z broniącymi tytułu Colorado Avalanche, choć w drugiej tercji przegrywali już 0:3. Odrabianie strat rozpoczął Noah Dobson. Kolejne bramki dla zdobyli Zach Parise, Scott Mayfield, Anthony Beauvillier i Brock Nelson.

Dwa gole dla zdobywców Pucharu Stanleya uzyskał Evan Rodrigues, a po jednym - Mikko Rantanen i Alex Newhook. Bramkarze obu drużyn mieli w tym meczu wiele interwencji. Siemion Warłamow (Islanders) obronił 33 strzalów rywali, a Aleksandar Georgiew - 39. Hokeiści z Nowego Jorku pokonując obrońców tytułu odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Seattle Kraken wygrali 3:1 z Pittsburgh Penguins. W składzie zwycięskiej drużyny wystąpili hokeiści, którym niedawno urodziły się dzieci - zdobywca jednego z goli prawoskrzydłowy Jordan Eberle oraz bramkarz Martin Jones.

"Oczywiście, gdy środku sezonu rodzi się dziecko, to w głowie ma się wiele myśli, ale gdy wyjedziesz na lód, po prostu skupiasz się na grze" – powiedział Eberle.

Jego żona urodziła drugie dziecko, a w piątek przyszedł na świat pierwszy potomek Jonesa. "To była kolejka górska" - stwierdził golkiper Seattle po meczu, w którym Penguins ponieśli czwartą porażkę z rzędu.

Aktualnymi liderami Konferencji Zachodniej są Vegas Golden Knights, a Wschodniej - Boston Bruins.