WTA w Tampico: Porażka Magdy Linette w finale

Magda Linette

Magda Linette przegrała z Włoszką Elisabettą Cocciaretto 6:7 (5-7), 6:4, 1:6 w finale tenisowego challengera WTA w meksykańskim Tampico. Pojedynek Polki z Włoszką trwał ponad dwie i pół godziny.

W pierwszym secie doszło do tie-breaka, w którym poznanianka prowadziła już 5-1, lecz potem przegrała sześć punktów z rzędu.

Linette wygrała drugą partię 6:4, lecz trzeci set zdominowała Cocciaretto, która od stanu 1:1 wygrała pięć kolejnych gemów.

Tegoroczny bilans Linette to 39 zwycięstw i 29 porażek. Polska tenisistka zajmuje obecnie 55. miejsce w rankingu WTA, lecz w poniedziałek powinna znaleźć się na 50. pozycji.

Dla poznanianki turniej w Tampico był ostatnim przed rywalizacją w Billie Jean King Cup (7-13 listopada). Oprócz niej w Glasgow wystąpią: Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska i Martyna Kubka. Polki zmierzą się w grupie z USA i Czechami. Iga Świątek tym razem nie zagra w reprezentacji Polski, gdyż uczestniczy w turnieju WTA Finals w Fort Worth w Teksasie.