"The Athletic" wskazuje opcje Leo Messiego. Jeden zaskakujący kierunek

Piłka nożna
"The Athletic" wskazuje opcje Leo Messiego. Jeden zaskakujący kierunek
fot. PAP/Panoramic
Leo Messi

Kontrakt Leo Messiego z Paris Saint-Germain wygaśnie w czerwcu 2023 roku. Jaki będzie następny krok w karierze Argentyńczyka? Ceniony magazyn "The Athletic" podaje, że zawodnik ma trzy możliwości.

Pierwsza z nich to rzecz jasna pozostanie na dłużej w Paryżu. Do stolicy Francji Messi przeniósł się w sierpniu 2021 roku na skutek ogromnych problemów finanasowych FC Barcelona. Pierwszy sezon w nowych barwach wypadł w jego przypadku blado, ale już od początku bieżących rozgrywek Argentyńczyk znów zachwyca. W 17 meczach zanotował 12 goli i 13 asyst, stając się liderem drużyny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nicola Zalewski zdobył nagrodę Golden Boy Web. Pobił przy okazji rekord

 

Według informacji "The Athletic", włodarze PSG chcieliby, aby Messi pozostał na Parc des Princes. Klub ma jednak poważnego konkurenta w postaci Barcelony. Trenerem Katalończyków jest obecnie Xavi Hernandez, dobry znajomy Argentyńczyka z boiska. Jeśli "Blaugrana" uporządkuje kwestie organizacyjne i finansowe, ma szansę skusić Messiego na powrót.

 

Do gry o podpis jednego z najlepszych piłkarzy w historii włączył się także trzeci podmiot. Dość nieoczekiwanie chodzi o amerykański Inter Miami. To klub, którego właścicielem jest David Beckham. Co ciekawe, dziennikarze "The Athletic" twierdzą, że najbardziej zaawansowane rozmowy otoczenie Messiego toczy właśnie z ekipą z Florydy.

 

Przyjście zawodnika tej klasy do MLS byłoby doskonałą promocją mundialu w 2026 roku, który zorganizują wspólnie Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk. 

 

Do negocjacji Messi ma wrócić w styczniu, po mistrzostwach świata w Katarze. 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie