Liga Mistrzów: Bayern Monachium górą w meczu na szczycie

Bayern Monachium wygrał z Interem Mediolan.

Bayern Monachium pokonał Inter Mediolan 2:0 w meczu na szczycie grupy C. Dzięki temu Bawarczycy zakończyli fazę grupową z kompletem zwycięstw.

Bayern Monachium i Inter Mediolan już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ostatnie spotkanie fazy grupowej było więc przede wszystkim o prestiż i pieniądze.

Obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany w wyjściowych składach. W kadrach tych drużyn brakowało m.in. Manuela Neuera, Thomasa Muellera czy Romelu Lukaku. - Będziemy rotować, ponieważ kilku piłkarzy ma urazy i jest zmęczonych. Nie będziemy ryzykować, ponieważ ostatnie tygodnie były bardzo intensywne - tak tłumaczył się trener gospodarzy Julian Nagelsmann.

W pierwszej połowie Bawarczycy częściej utrzymywali się przy piłce i tworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Swoją przewagę udokumentowali jednym trafieniem. W 32. minucie wynik otworzył Benjamin Pavard, który wykorzystał dośrodkowanie Joshuy Kimmicha z rzutu rożnego i pokonał bramkarza po uderzeniu głową.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W 63. minucie do siatki trafił Eric Maxim Choupo-Moting. Bramka nie została jednak uznana, ponieważ był na spalonym. Doświadczony napastnik dopiął swego kilka minut później, popisując się pięknym uderzeniem zza pola karnego. W ten sposób postawił kropkę nad "i".

Bayern Monachium - Inter Mediolan 2:0 (1:0)

Bramki: Benjamin Pavard 32, Eric Maxim Choupo-Moting 72