Siatkarski mistrz świata wrócił do gry! Co pokazał w pierwszych akcjach? (WIDEO)

Siatkówka
Siatkarski mistrz świata wrócił do gry! Co pokazał w pierwszych akcjach? (WIDEO)
fot. Cyfrasport
Artur Szalpuk wywalczył mistrzostwo świata w 2018 roku.

Mecz z Cerrad Enea Czarnymi Radom przyniósł kolejne dobre wiadomości dla kibiców Projektu Warszawa. Stołeczni siatkarze wygrali 3:0, a po raz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawił się Artur Szalpuk. Siatkarski mistrz świata z 2018 roku wrócił do gry po kontuzji.

Projekt Warszawa zaliczył słaby początek obecnego sezonu przegrywając trzy z czterech meczów. Ostatnio jednak stołecznej drużynie wiedzie się coraz lepiej. Ostatnie mecze przyniosły trzy zwycięstwa 3:1 z Cuprum Lubin, 3:0 z PGE Skrą Bełchatów i 3:0 z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Na początku sezonu trener Roberto Santilli nie mógł skorzystać z usług dwóch przyjmujących. W 5. kolejce do gry wrócił Kevin Tillie, a w 7. kolejce po raz pierwszy w tych rozgrywkach zaprezentował się Artur Szalpuk.

 

Zobacz także: Słynny siatkarz wrócił do gry! Wystąpił po raz pierwszy w sezonie (WIDEO)

 

Szalpuk w poprzednim sezonie był zawodnikiem ukraińskiego klubu Epicentr-Podolany Horodok. Po wybuchu wojny zawieszono rozgrywki ligi ukraińskiej, a przyjmujący trafił do Projektu, w którym występował w końcówce rozgrywek. W czerwcu podpisał ze stołecznym klubem kontrakt na sezon 2022/23, z powodu kontuzji długo jednak czekał na szansę gry.

 

We wtorek Szalpuk wybiegł wreszcie na boisko. Pojawił się w trzecim secie meczu z Cerrad Enea Czarnymi w Arenie Ursynów. Już w pierwszej akcji popisał się obroną, a dwie akcje później wywalczył pierwszy punkt. W tym spotkaniu wywalczył dwa oczka (1 atak + 1 blok), w tej sytuacji jednak nie statystyki są najważniejsze, a sam fakt powrotu do gry.

 

Pierwsze akcje Artura Szalpuka w obecnym sezonie w załączonym materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie