Superpuchar Włoch siatkarzy: Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Susa Perugia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W finale Superpucharu Włoch zmierzą się ze sobą Cucine Lube Civitanova i Sir Safety Susa Perugia. Kto będzie góra? Relacja i wynik na żywo meczu Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Susa Perugia na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 17:00.

Siatkarze rywalizują o Superpuchar Włoch od 1996 roku. Pierwszym triumfatorem była drużyna Alpitour Traco Cuneo. Najwięcej zwycięstw w historii zanotowała natomiast drużyna Sisley Treviso, która sięgała po to trofeum siedmiokrotnie (po raz ostatni w 2007 roku). Tegoroczna edycja Supercoppa italiana rozgrywana jest pomiędzy 31 października a 1 listopada w PalaPirastu w Cagliari. W poniedziałek odbyły się dwa półfinały, a na wtorek zaplanowano wielki finał i mecz o trzecie miejsce. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Ważny turniej reprezentacji Polski siatkarzy już w grudniu! Rozpoczęto przygotowania

 

O trofeum zmierzą się Cucine Lube Civitanova i Sir Safety Susa Perugia. W tym drugim zespole występuje dwóch Polaków - Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk. Obaj nas reprezentanci najlepiej punktowali w półfinale. Semeniuk zdobył 20 punktów (15 atak + 4 asy + 1 blok), Leon dołożył 19 (16 atak + 2 asy + 1 blok). 

 

W swoim półfinale siatkarze Cucine Lube Civitanova pewnie pokonali natomiast ekipę Valsa Group Modena 3:0. W ekipie mistrza Włoch najlepiej punktowali Gabriel Garcia Fernández (15) i Aleksander Nikołow (14).

 

Relacja i wynik na żywo meczu Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Susa Perugia na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 17:00.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie