Łukasz Piszczek rozpoczął staż trenerski w Rakowie Częstochowa

Piłka nożna

Łukasz Piszczek rozpoczął staż w Rakowie Częstochowa. 66-krotny reprezentant Polski opublikował na Instagramie zdjęcie, w którym pochwalił się nowym zajęciem. Były gracz Borussii Dortmund od dłuższego czasu przygotowuje się do pracy trenerskiej.

37-latek opublikował zdjęcie w siedzibie aktualnego wicemistrza Polski. W opisie poinformował, że rozpoczyna staż w zespole z Częstochowy. Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie zadania będzie miał w sztabie Marka Papszuna. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Boniek najlepszym piłkarzem mundialu. Wyróżnił go znany serwis

 

 

Przypomnijmy, że Piszczek uczestniczył w kursie UEFA B+A organizowanym przez PZPN. Wraz z nim do pracy trenerskiej przygotowywali się m.in. Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak czy Radosław Majewski. Ukończenie tego kursu uprawnia do prowadzenia szkolenia dzieci i młodzieży, drużyn amatorskich najwyższego szczebla i zawodowych niższego szczebla. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Łukasz Piszczek Official (@lukaszpiszczek_lp26)

 

Obecnie Piszczek jest zawodnikiem LKS Goczałkowice-Zdrój. To klub, w którym zaczynał swoją karierę. Zespół zajmuje aktualnie 15. miejsce w trzeciej grupie III Ligi. 

 

W 2021 roku 66-krotny reprezentant Polski rozstał się z Borussią Dortmund. Jeszcze w trakcie gry w barwach BVB nie ukrywał, iż rozważa rozpoczęcie pracy szkoleniowca po zakończeniu kariery. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie