PlusLiga: Kolejne zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

Trefl - Jastrzębski Węgiel 0:3.

Trefl Gdańsk przegrał z Jastrzębskim Węglem 0:3 w meczu 7. kolejki PlusLigi. Gospodarze jedynie w pierwszym secie nawiązali wyrównaną walkę z rywalami. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju wygrała pewnie i z kompletem punktów pozostaje liderem tabeli.

W wyjściowym składzie Jastrzębskiego Węgla zabrakło tym razem Stephena Boyera i Trevora Clevenota, których zastąpili Jan Hadrava i Rafał Szymura. Przyjezdni szybko zaczęli budować przewagę (5:8), która w środkowej części seta osiągnęła znaczące rozmiary (10:18). Wydawało się, że mają zapewniony komfort w końcówce, tymczasem gdańszczanie ruszyli do odrabiania strat. Dobra zagrywka i skuteczna gra w ataku zrobiły swoje – przewaga gości zmalała do trzech oczek (16:19), a w końcówce zupełnie stopniała. Po skutecznym ataku Aleksieja Nasewicza gospodarze odrobili straty (23:23). O losach seta zadecydowały dwie kolejne akcje. Przestrzelona zagrywka Trefla i skuteczny atak Boyera przyniosły przyjezdnym decydujące punkty (23:25).

W drugiej odsłonie, po wyrównanym początku, przewagę zaczęli budować jastrzębianie. W środkowej części seta mieli już solidną zaliczkę. Po asie Rafała Szymury gospodarze przegrywali 11:15, później 12:18. Trefl znów próbował gonić, tym razem jednak bez powodzenia. Słabsze przyjęcie i nie tak groźna zagrywka jak w poprzedniej partii, nie pozwoliły odrobić strat. Jastrzębski Węgiel spokojnie zmierzał po wygraną, którą przypieczętowała zepsuta zagrywka rywali (17:25).

Set numer trzy to dominacja jastrzębian, którzy właściwie rozstrzygnęli rywalizację dwiema seriami pięciu wygranych akcji (od 5:6 do 5:11 i od 8:12 do 8:17). Po skutecznym ataku Szymury różnica wynosiła już dziesięć oczek (10:20). Wygrana walka na siatce dała gościom piłkę meczową, a w kolejnej akcji punktowy blok zakończył to spotkanie (14:25).

Skrót meczu Trefl - Jastrzębski Węgiel:

Najwięcej punktów: Alaksiej Nasewicz (13) – Trefl; Tomasz Fornal (14), Rafał Szymura (12), Jan Hadrava (10) – Jastrzębski Węgiel. MVP: Benjamin Toniutti.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 17:25, 14:25)

Trefl: Jakub Czerwiński, Patryk Niemiec, Aliaksei Nasevich, Mikołaj Sawicki, Karol Urbanowicz, Lukas Kampa – Luke Perry (libero) oraz Kamil Droszyński. Trener: Igor Juricić.
Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Jan Hadrava, Rafał Szymura, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti – Jakub Popiwczak (libero) oraz Stephen Boyer, Eemi Tervaportti, Maksymilian Granieczny (libero), Jakub Macyra. Trener: Marcelo Mendez.

Wyniki meczów 7. kolejki PlusLigi:

2022-11-01: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 15:25, 25:20, 25:22)
2022-11-01: Barkom-Każany Lwów – PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:23, 25:23, 16:25, 15:13)

2022-11-01: Projekt Warszawa – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:20, 27:25)
2022-11-02: PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:19, 25:20)
2022-11-02: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 17:25, 14:25)
2022-11-02: Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-03: Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice (czwartek, godzina 16.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-03: BBTS Bielsko-Biała – LUK Lublin (czwartek, godzina 18.45; transmisja – Polsat Sport).