EBL: Kolejne zwycięstwo BM Stali Ostrów Wielkopolski

BM Stal Ostrów Wielkopolski

BM Stal z kolejną wygraną w Energa Basket Lidze! Tym razem drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego pokonała Tauron GTK Gliwice 100:76.

Dzięki trójkom Scottiego Reynoldsa oraz Jakuba Garbacza gospodarze zdobywali sześć punktów przewagi na początku. Terrance Ferguson starał się zmniejszać te straty, ale po późniejszych akcjach Adonisa Thomasa i Aigardsa Skele różnica wzrosła aż do 15 punktów! Ostatecznie po 10 minutach było 29:14. W drugiej kwarcie obie drużyny nie grały zbyt ofensywnie, ale dzięki Garbaczowi i Załuckiemu prowadzenie BM Stali było coraz większe. Po kolejnym zagraniu Thomasa wynosiło aż 24 punkty. Straty lekko zmniejszyli Filip Put i Jure Skifić, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:29.

Damian Kulig i Jakub Garbacz od początku trzeciej kwarty utrzymywali wysokie prowadzenie zespołu trenera Andrzeja Urbana. Pojedyncze zagrania Jure Skificia i Mateusza Szlachetki nie wystarczały do zmniejszania tej różnicy. Po kolejnej trójce Garbacza wynosiła ona aż 29 punktów. Po 30 minutach było 78:55. Ostatnia część spotkania już niczego nie zmieniła. Obaj trenerzy chętnie korzystali z zawodników rezerwowych, a zwycięstwo ostrowian nie było zagrożone. Ostatecznie BM Stal wygrała aż 100:76.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jakub Garbacz z 23 punktami i 5 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Jure Skifić z 19 punktami i 10 zbiórkami.

BM Stal Ostrów Wlkp. - Tauron GTK Gliwice 100:76 (29:14, 20:15, 29:26, 22:21)

BM Stal Ostrów Wielkopolski: Jakub Garbacz 23, Adonis Thomas 22, Damian Kulig 15, Nemanja Djurisic 14, Aleksander Załucki 8, Aigars Skele 7, Ojars Silins 5, Scott Reynolds 3, Filip Siewruk 3, Krzysztof Rozpędowski 0, Bartosz Rachwalski 0, Antoni Waniak 0

Tauron GTK Gliwice: Jure Skific 19, Terrance Ferguson 13, Szymon Ryżek 12, Mateusz Szlachetka 11, Tomasz Palmowski 6, Filip Put 5, Aleksander Busz 5, Earl Rowland 4, Norbert Maciejak 1, Kamari Murphy 0, Igor Krzych 0