PlusLiga: Pewna wygrana Zawiercia. Wyśmienity mecz Urosa Kovacevica

Aluron CMC Warta Zawiercie pewnie pokonała GKS Katowice 3:0 w meczu 7. kolejki PlusLigi.

Aluron CMC Warta Zawiercie pewnie pokonała GKS Katowice 3:0 w meczu 7. kolejki PlusLigi. Świetne zawody rozegrał przyjmujący gospodarzy - Uros Kovacevic, który zdobył 23 punkty i zgarnął nagrodę MVP.

Pierwszy set nie zwiastował tak pewnej wygrany zawiercian. Obie drużyny wytoczyły przeciwko sobie najcięższe działa, a minimalne prowadzenie do połowy seta utrzymywali katowiczanie. Końcówka była jednak zacięta, a GKS miał nawet piłkę setową, ale ostatecznie górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 29:27.

W drugim secie zawiercianie całkowicie zdominowali swoich rywali. Dobry mecz rozegrał Dawid Dulski, który zmienił w połowie spotkania Dawida Konarskiego. Młody atakujący mierzący 210 centymetrów świetnie sprawował się nie tylko w elemencie ataku, ale sporo dokładał również w serwisie, bloku i obronie. Ogromny wkład w grę gospodarzy miał jednak przede wszystkim Uros Kovacevic, który popisywał się różnorodnością i pełnym wachlarzem zagrań w ataku. Zmiany dokonane przez trenera Grzegorza Słabego nie poskutkowały lepszą grą jego drużyny i ostatni punkt w tym secie przypadł Miłoszowi Zniszczołowi.

W trzecim secie ponownie zdecydowanie lepsi byli zawiercianie, a po drugiej stronie pojawiało się coraz więcej błędów. Na boisku pojawili się zmiennicy w osobach Damiana Domagały i Wiktora Mielczarka, ale to wciąż było zbyt mało, aby przeciwstawić się prowadzonym przez serbskiego atakującego gospodarzom. Trzecią partię, a w efekcie cały mecz zakończył atakiem właśnie Kovacevic.

Nagroda MVP zasłużenie powędrowała w ręce Kovacevica, który był liderem swojego zespołu i nie pozostawiał żadnych wątpliwości obronnym szykom katowiczan zdobywając 23 punkty przy 71 proc. skuteczności ataku.

Aluron CMC Warta Zawiercie - GKS Katowice 3:0 (29:27, 25:20, 25:19)

MVP: Uros Kovacevic

Aluron CMC Warta Zawiercie: Dawid Konarski, Uros Kovacevic, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Miguel Tavares, Miłosz Zniszczoł - Santiago Danani (libero) - Dawid Dulski, Michał Kozłowski, Patryk Łaba

GKS Katowice: Sebastian Adamczyk, Jakub Jarosz, Marcin Kania, Tomas Rousseaux, Georgi Seganow, Jakub Szymański - Bartosz Mariański (libero) - Damian Domagała, Wiktor Mielczarek, Jakub Nowosielski, Gonzalo Quiroga.