UFC: Mateusz Rębecki zmierzy się z Omarem Moralesem w debiucie w organizacji

Sporty walki
UFC: Mateusz Rębecki zmierzy się z Omarem Moralesem w debiucie w organizacji
Fot. Polsat Sport
Mateusz Rębecki

Mateusz Rębecki (16-1, 8 KO, 6 Sub) zadebiutuje w UFC na początku przyszłego roku. 30-latek skrzyżuje rękawice z Omarem Moralesem (11-3, 2 KO, 5 Sub) na gali w Las Vegas, która odbędzie się 14 stycznia. Pojedynek został zakontraktowany w limicie kategorii lekkiej.

Przypomnijmy, że były mistrz FEN dostał się do UFC za sprawą udziału w Dana White's Contender Series. Pod koniec sierpnia na jednej z gal DWCS zawodnik Berserkers Team pokonał przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie Rodrigo Lidio. Występ Polaka bardzo spodobał się Danie White'owi. Prezydent UFC zaoferował Rębeckiemu kontrakt w organizacji oraz nadał mu przydomek "ReBestie". 

 

ZOBACZ TAKŻE: Polak potwierdził rozstanie z UFC 

 

Jak się okazuje, debiut Polaka w największej organizacji MMA na świecie nastąpi na początku przyszłego roku. 14 stycznia w Las Vegas stoczy bój z Omarem Moralesem.

 

Wenezuelczyk również dostał się do UFC poprzez DWCS, ale było to w 2019 roku. Od tamtej pory w organizacji Dany White'a stoczył sześć walk, z których trzy wygrał i trzy przegrał. Obecnie ma na koncie dwie porażki z rzędu - z Jonathanem Pearcem i Urosem Mediciem. Zawodnik z Caracas zazwyczaj toczył walki w kategorii piórkowej, lecz starcie z Rębeckim zostało zakontraktowane w limicie dywizji lekkiej. 

 

 

"ReBestie" może aktualnie pochwalić się imponującą serią 13 zwycięskich pojedynków. Przed przejściem do UFC Rębecki święcił triumfy w organizacji FEN, w której kilkukrotnie udanie bronił tytułu mistrza wagi lekkiej. Warto wspomnieć, że w 16 wygranych walkach zawodnik Berserkers Team aż 14-krotnie triumfował przed czasem. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie