PlusLiga: Kolejna wstydliwa postawa Skry! Czwarta porażka z rzędu

PGE Skra Bełchatów przegrała czwarty mecz ligowy z rzędu.

Czy to już gigantyczny kryzys? Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali bowiem czwarte spotkanie z rzędu w PlusLidze - tym razem w piątkowy wieczór ulegli we własnej hali Ślepskowi Malow Suwałki, dodatkowo 0:3!

Mało kto spodziewał się aż tak czarnego scenariusza u progu rozgrywek w wykonaniu bełchatowskiej Skry. O ile pierwsza z czterech porażek z rzędu - u siebie z Asseco Resovią Rzeszów 2:3 została przyjęta z pokorą - wszak ekipa ze stolicy Podkarpacia jest niepokonana i posiada mocarne plany na ten sezon, o tyle każda kolejna była coraz bardziej rozczarowująca i... niepokojąca.

Tydzień po porażce z Resovią, klub z centralnej Polski podejmował mający swoje problemy, zwłaszcza natury personalnej, Projekt Warszawa. Wynik? Triumf gości bez straty seta.

Wydawało się, że bełchatowianie poszukają rehabilitacji kilka dni później w wyjazdowym starciu z beniaminkiem - ukraińskim Barkomem Każany Lwów. Kibice Skry musieli jednak przecierać oczy ze zdumienia, gdy ich zespół przegrał 2:3. Dla gospodarzy była to pierwsza wygrana w tym sezonie...

Skrze mogła towarzyszyć sportowa złość w piątkowy wieczór, gdy podejmowała we własnej hali drużynę Ślepska. Przyjezdni wygrali w poprzedniej kolejce z Cuprum Lubin 3:1. Owa sportowa złość okazała się niewystarczająca.

Początek pierwszego seta mógł sugerować, że Skra wraca na właściwe tory. Po wyrównanych pierwszych akcjach i grze punkt za punkt, bełchatowianie odskoczyli na 13:9. Ambitnie grający suwałczanie zdołali jednak odrobić straty z nawiązką, ponieważ w samej końcówce przy stanie 21:20 dla Ślepska, zdobyli cztery "oczka" w jednym ustawieniu i wygrali seta.

Co ciekawe, druga odsłona była niemal identyczna. Wyrównany początek, następnie przewaga Skry i wynik 16:13 oraz 20:17 dla niej. I gdy wydawało się, że tym razem gospodarze dopną swego, znowu do głosu doszli adwersarze. Najpierw wyrównali do stanu 20:20, a następnie uzyskali wynik 23:20 na swoją korzyść! W sumie w jednym ustawieniu zdobyli sześć punktów, co okazało się kluczowe dla losów drugiej partii.

Trzeci set był zgoła odmienny w porównaniu do pierwszych dwóch odsłon. W nim od samego początku nasiliła się przewaga opromienionych i chcących pójść za ciosem siatkarzy Ślepska. Wyszli na prowadzenie 5:1 i mogło wydawać się, że nie wypuszczą znakomitej okazji z rąk, jaką jest wygranie za trzy punkty na tak trudnym terenie.

Przewaga gości utrzymywała się długo, lecz z każdą kolejną akcją topniała. W połowie rywalizacji był już remis 14:14. Czy to był punkt zwrotny w tym spotkaniu? Nic bardziej mylnego. Skra była po prostu tego dnia bardzo słaba. Zespół z północy kraju znowu odskoczył na kilka "oczek" i nie pozwolił rywalom na dogonienie się.

"Sensacja stała się faktem" - tak można byłoby skwitować wynik tego spotkania. Biorąc jednak pod uwagę postawę Skry w ostatnich tygodniach, należy zastanowić się, czy taki rezultat jest w ogóle niespodzianką...

PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 23:25, 21:25)