PŚ w Wiśle: Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje. Dziewięciu Polaków w konkursie

Dawid Kubacki

Dawid Kubacki zwyciężył kwalifikacje do pierwszego konkursu nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła. Łącznie w sobotnich zawodach wystartuje dziewięciu reprezentantów Polski.

Skoczek z Nowego Targu uzyskał najdłuższą odległość - 133 metry. Tuż za Polakiem uplasował się Halvor Egner Granerud. Reprezentant Norwegii stracił do Kubackiego 1,2 punktu. Trzecie miejsce zajął Żyła, który skoczył dalej od Graneruda, ale miał odjęte punkty za korzystniejszy wiatr.

W pierwszej dziesiątce znalazł się również Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uplasował się na dziewiątej lokacie. Bardzo dobrze zaprezentowali się także Paweł Wąsek (12. miejsce) i Jan Habdas (13. miejsce). Na dalszych pozycjach znaleźli się Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Tomasz Pilch. Ci skoczkowie zapewnili sobie udział w sobotnim konkursie.

Kwalifikacji nie przebrnęli Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Maciej Kot i Andrzej Stękała. Największą niespodzianką było odpadnięcie Jana Hoerla. Austriak świetnie prezentował się w treningach, lecz w kwalifikacjach trafił na katastrofalne warunki i nie awansował do konkursu.

Sobotni konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00.