PlusLiga: Klęska siatkarzy z Radomia! Wspaniały mecz beniaminka

Drużyna Barkom-Każany Lwów odniosła drugie zwycięstwo w PlusLidze.

W meczu 8. kolejki PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z ekipą Barkom-Każany Lwów 0:3. Gospodarze zagrali słabe spotkanie i wyraźnie ulegli dobrze dysponowanej drużynie beniaminka.

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Błyskawicznie uzyskali wyraźną przewagę (7:2), jednak równie szybko przyjezdni odrobili straty (10:10). W środkowej części seta Barkom-Każany zaczęły budować przewagę (13:16), dobrze prezentując się w polu serwisowym. Radomianie jeszcze złapali punktowy kontakt (19:20), ale końcówka przebiegła po myśli gości. Julius Firkal zamknął seta dwoma asami serwisowymi (20:25).

Druga odsłona rozpoczęła się od falstartu gospodarzy (0:4, 2:9). Drużyna ze Lwowa już na początku złapała właściwy rytm gry i nie oddała inicjatywy do końca seta. Nadal dobrze prezentowała się w polu serwisowym, rozgrywający Murat Yenipazar zaproponował kilka ciekawych rozwiązań, a do tego doszła dominacja w bloku (punktowe bloki w tej partii: 0–6). Inna sprawa, że po drugiej stronie nie było wielkiej walki, w efekcie rosła różnica punktowa (6:14, 10:19). Wynik tej części meczu na 15:25 ustalił skutecznym atakiem Wasyl Tupczi.

Set numer trzy był zdecydowanie bardziej interesujący od poprzedniego. Co prawda radomianie znów nie zaliczyli udanego początku (1:9), później jednak zerwali się do walki i odrobili straty – po ataku Bartosza Firszta było 16:16. Goście znów uzyskali zaliczkę (18:21), ale końcówka przyniosła sporo emocji. Po dwóch asach serwisowych Wiktora Nowaka było 22:22, trzy kolejne punkty zapisali jednak na swym koncie goście. Rywale zepsuli zagrywkę, skutecznie zaatakował Tupczi, a spotkanie zamknął asem serwisowym Yenipazar (22:25).

Najwięcej punktów: Bartłomiej Lemański (9) – Cerrad Enea Czarni; Wasyl Tupczi (18), Julius Firkal (16) – Barkom-Każany. Goście skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali zagrywką (2–8) i blokiem (4–12). MVP: Wasyl Tupczi (13/24 = 54% skuteczności w ataku + 2 asy + 3 bloki).

Cerrad Enea Czarni Radom – Barkom-Każany Lwów 0:3 (20:25, 15:25, 22:25)

Czarni: Sebastian Warda, Paweł Woicki, Mauricio Borges, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Paweł Rusin – Mateusz Masłowski (libero) oraz Maciej Nowowsiak (libero), Wiktor Nowak, Piotr Łukasik, Daniel Gąsior, Bartosz Firszt. Trener: Jacek Nawrocki.
Barkom-Każany: Artem Smolar, Murat Yenipazar, Julius Firkal, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Jonas Kvalen – Dmytro Kanajew (libero) oraz Ołeksij Hołowen. Trener: Ugis Krastins.

Wyniki meczów 8. kolejki PlusLigi:

2022-11-04: PGE Skra Bełchatów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 23:25, 21:25)
2022-11-05: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)
2022-11-05: Cerrad Enea Czarni Radom – Barkom Każany Lwów 0:3 (20:25, 15:25, 22:25)
2022-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-06: LUK Lublin – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – BBTS Bielsko-Biała (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-07: Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-07: GKS Katowice – Cuprum Lubin (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).