Tauron Liga: Niespodziewana strata mistrza Polski

Siatkarki Chemika Police mają na koncie dwa zwycięstwa.

W spotkaniu 2. kolejki Tauron Ligi siatkarki Grupa Azoty Chemika Police wygrały z #VolleyWrocław 3:2. Gra obu ekip mocno falowała i mistrzynie Polski niespodziewanie straciły punkt w rywalizacji z niżej notowaną drużyną.

Faworyzowane policzanki efektownie rozpoczęły to spotkanie (7:1), ale przyjezdne bardzo szybko odrobiły straty (9:9). W środkowej części seta siatkarki #VolleyWrocław uzyskały zaliczkę (16:19), wykorzystując problemy rywalek w ataku. W końcówce utrzymały przewagę, a skuteczny atak Melissy Evans przypieczętował wygraną (22:25).

Podrażnione mistrzynie Polski zdeklasowały rywalki w kolejnym secie. Poprawiły skuteczność w ataku i błyskawicznie uzyskały wyraźną przewagę (10:4). Tym razem nie pozwoliły wrocławiankom dojść do głosu i pewnie mknęły po zwycięstwo. Po serii punktów wywalczonych przy zagrywkach Jovany Brakocević-Canzian różnica przekroczyła dziesięć oczek (22:8). Wynik na 25:10 ustaliła Katarzyna Połeć.

Siatkarki #VolleyWrocław nie załamały się po fatalnej drugiej partii i w kolejnej części meczu to one dyktowały warunki gry. W środkowej części seta uzyskały solidną zaliczkę (9:15), a przeciwniczki nie były w stanie odrobić strat. Końcówka to bierna postawa gospodyń i popis wrocławianek, które wygrały sześć akcji od stanu 15:19 i zamknęły seta po skutecznym ataku Regiane Bidias (15:25).

Gra obu ekip mocno falowała w tym spotkaniu, dlatego w czwartej partii oglądaliśmy powtórkę z drugiej, czyli absolutną dominację siatkarek Chemika. Gospodynie szybko uzyskały znaczącą przewagę (10:4) i w dalszej części seta nie dały rywalkom dojść do głosu. Po raz drugi w tym meczu wygrały 25:10, a w ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Joanna Sikorska.

W tie-breaku policzanki uzyskały trzy oczka zaliczki przy zmianie stron, gdy najpierw zaskakującą zagrywką popisała się Iga Wasilewska, a po chwili gospodynie zatrzymały blokiem atak rywalek (8:5). Wrocławianki nie rezygnowały, złapały jeszcze punktowy kontakt (10:9), ale pogubiły się w dwóch kolejnych akcjach. Piłkę meczową wywalczyła Martyna Łukasik (14:11), a brakujący punkt dołożyła Martyna Czyrniańska (15:12).

Najwięcej punktów: Jovana Brakocevic-Canzian (19), Martyna Czyrniańska (14), Iga Wasilewska (14), Martyna Łukasik (14), Agnieszka Korneluk (11) – Chemik; Melissa Evans (18), Regiane Bidias (15), Joanna Pacak (11) – #VolleyWrocław. MVP: Iga Wasilewska (10/15 = 67% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 2 bloki).

Grupa Azoty Chemik Police wygrała drugi mecz w tym sezonie, na inaugurację pokonała na wyjeździe IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0. Dla #VolleyWrocław to druga porażka; siatkarki tego klubu uległy w 1. kolejce Developresowi Bella Dolina Rzeszów 0:3.

Chemik: Iga Wasilewska, Fabiola Almeida de Souza, Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Maira Cipriano – Maria Stenzel (libero) oraz Martyna Czyrniańska, Katarzyna Połeć, Lenka Oveckova, Joanna Sikorska. Trener: Marek Mierzwiński.
#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Dominika Witowska, Melissa Evans, Anna Bączyńska, Joanna Pacak – Magdalena Saad (libero) oraz Julia Szczurowska, Aleksandra Gromadowska, Adrianna Szady, Julia Stancelewska. Trener: Michal Masek.

Wyniki meczów 2. kolejki Tauron Ligi:

2022-11-03: ŁKS Commercecon Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:15, 26:24)
2022-11-04: Energa MKS Kalisz – Roleski Grupa Azoty Tarnów 2:3 (21:25, 19:25, 25:18, 25:16, 11:15)
2022-11-04: E.Leclerc Moya Radomka Radom – UNI Opole 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 23:25)
2022-11-05: BKS Bostik Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 3:0 (26:24, 25:17, 25:15)
2022-11-05: Grupa Azoty Chemik Police – #VolleyWrocław 3:2 (22:25, 25:10, 15:25, 25:10, 15:12)
2022-11-06: OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Developres Bella Dolina Rzeszów (niedziela, godzina 19.00).