EBL: Derby Trójmiasta dla Trefla Sopot

Trefl Sopot wygrał derby Trójmiasta.

Trefl Sopot wygrał derby Trójmiasta w Energa Basket Lidze! Sopocianie pokonali na wyjeździe Suzuki Arkę Gdynia 82:75.

Sopocianie świetnie weszli w to spotkanie, a po trafieniach Michała Kolendy prowadzili już 0:9. Niemoc gospodarzy rzutami wolnymi przełamał później James Florence. Świetnie radził sobie jednak również Jarosław Zyskowski, a przewaga Trefla była bezpieczna. Efektownie grał Jordan Harris, ale po 10 minutach było 13:21. Novak Musić w drugiej kwarcie starał się zmniejszać straty, ale błyskawicznie odpowiadał na to Garrett Nevels. Florence oraz Harris ponownie zanotowali ofensywny zryw, a Suzuki Arka przegrywała tylko pięcioma punktami. Po chwili ta różnica zmniejszyłą się do zaledwie dwóch! Po chwili Trey Wade dawał przewagę gdynianom, a po rzutach wolnych Florence’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:37.

Adrian Bogucki był nie do zatrzymania na początku trzeciej kwarty i dzięki jego kolejnym efektownym zagraniom przewaga gospodarzy wzrosła do 11 punktów. Zespół trenera Żana Tabaka zareagowała na to serią 9:0, znacznie zbliżając się m. in. dzięki trójce Nevelsa. Ten sam zawodnik po chwili dawał prowadzenie swojemu zespołowi. Po 30 minutach było 56:58. Do kolejnego remisu w czwartej kwarcie doprowadzili Adam Hrycaniuk i James Florence. Trójki Michała Kolendy i Jarosława Zyskowskiego znowu zmieniały sytuację! Emocje w tym spotkaniu były do samego końca, chociaż kontuzji doznał James Florence. W samej końcówce kluczowe akcje należały do Camerona Wellsa i to Trefl zwyciężył ostatecznie 82:75.

Suzuki Arka Gdynia - Trefl Sopot 75:82 (13:21, 29:16, 14:21, 19:24)

Suzuki Arka Gdynia: James Florence 18, Adrian Bogucki 12, Trey Wade 10, Novak Music 9, Jordan Harris 9, Adam Hrycaniuk 6, Dominik Wilczek 6, Bartłomiej Wołoszyn 5, Kacper Marchewka 0, Michał Samsonowicz 0, Wiktor Sewioł 0, Mariusz Konopatzki 0

Trefl Sopot: Garrett Nevels 21, Jarosław Zyskowski 14, Rolands Freimanis 13, Michał Kolenda 11, Wesley Gordon 9, Cameron Wells 8, Glynn Watson 3, Andrzej Pluta 3, Błażej Kulikowski 0