Gwiazda akademii Manchesteru City ośmieszyła Manchester United i zaczepiła Cristiano Ronaldo!

Piłkarz Manchesteru City U-21 w oryginalny sposób celebrował swojego gola.

Manchester City jest nie do zatrzymania zarówno w Premier League, jak i Premier League 2, czyli lidze rezerw. Obie drużyny mogły świętować swoje sobotnie zwycięstwa. Pierwszy zespół pokonał 2:1 Fulham, natomiast rezerwy City rozbiły Manchester United aż 6:1. Cztery gole w tym meczu strzelił Carlos Borge, który w oryginalny sposób celebrował swoje trafienie.

Podopieczni trenera Briana Barry-Murphy'ego mają powody do dumy. W lidze rezerw prezentują niesamowitą formę i idąc w ślady swoich bardziej doświadczonych kolegów, także znaleźli się na szczycie swojej tabeli. W sobotę rozbili odwiecznego rywala Manchester United na jego terenie aż 6:1!

Podczas gdy rezerwy "The Citizens" dwa lata z rzędu zdobywały tytuł najlepszej drużyny Division 1, piłkarze Manchesteru United od kilku sezonów (nie wliczając poprzedniego - 6. miejsce) balansują na granicy spadku z ligi lub awansu z Division 2.

Chociaż strzelanie rozpoczął piłkarz gospodarzy, to jeszcze w pierwszej połowie goście wyrównali. Pierwszego gola zdobył Carlos Borge. W drugiej połowie było jeszcze więcej emocji.

Kolejną bramkę Portugalczyk z City zdobył w 68. minucie. 10 minut później było już 1:3. Kolejne 120 sekund czekali kibice na kolejną bramkę, tym razem znów Borge'a. Po zdobyciu hat-tricka piłkarz postanowił celebrować trafienie w stylu swojego idola oraz rodaka Cristiano Ronaldo.

Ostatnimi czasy 37-latek cieszy się ze strzelonych goli łącząc ze sobą dłonie i udając, że śpi. W ten sposób odnosi się do zaczepek swoich kolegów z zespołu, którzy wyśmiewają jego regularne drzemki.

Ostatecznie City wygrało 6:1, a Borge dobił rywala, zdobywając łącznie cztery gole. Portugalczyk jest najskuteczniejszym piłkarzem swojego klubu, jak również liderem w klasyfikacji kanadyjskiej Premier League 2.

Trzy punkty zdobyte w meczu z United sprawiają, że City zajmuje pozycję lidera z 21 punktami w tabeli. "Oczko" mniej i zaległy mecz mają piłkarze rezerw Arsenalu. "Czerwone Diabły" plasują się na 11 lokacie z 4 punktami do strefy spadkowej.