W hitowym starciu 3:0 po zaciętej walce! Już tylko jedna niepokonana drużyna w PlusLidze

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z Asseco Resovią w hicie PlusLigi.

Jastrzębski Węgiel wygrał z Asseco Resovią 3:0 w szlagierowym spotkaniu 8. kolejki PlusLigi. Było to starcie dwóch niepokonanych dotychczas drużyn, a gospodarze dzięki temu zwycięstwu umocnili się na czele tabeli. Każdy z setów był bardzo wyrównany, ale w końcówkach znakomicie prezentowali się jastrzębianie.

Premierowa odsłona tego spotkania mogła zadowolić kibiców, którzy oczekiwali zaciętej rywalizacji obu ekip. Lepiej rozpoczęli ją rzeszowianie (4:8), ale gospodarze szybko odrobili straty – gdy Trevor Clevenot posłał asa, było 8:8. Rozpoczęła się wyrównana walka, w której raz jedna, raz druga strona uzyskiwała minimalną przewagę. W decydujący fragment seta obie ekipy wkroczyły przy stanie 20:20. Później, po asie Jakuba Buckiego, przewagę uzyskała Asseco Resovia (21:23). Jastrzębianie znów odrobili straty i seta zakończyła gra na przewagi. Rozstrzygnął ją Stephen Boyer, który popisał się dwoma asami serwisowymi (26:24).

Druga odsłona do dobry początek Asseco Resovii (4:7), która tym razem dłużej utrzymała przewagę. Jastrzębianie odrobili straty w środkowej części seta (15:15) i znów obie ekipy weszły w kluczową fazę seta przy stanie 20:20. W końcówce kapitalnie zaprezentował się Tomasz Fornal, który wywalczył trzy ważne punkty – atakiem blok-aut (21:21), mocnym uderzeniem po dłoniach rywali (22:21) i kiwką za opadający blok (24:22). Rywale obronili się w następnej akcji, ale w kolejnej przestrzelili zagrywkę (25:23).

Set numer trzy to znów mocne otwarcie Asseco Resovii – po asie Jakuba Kochanowskiego było 1:6. Goście długo utrzymywali wyraźną przewagę (7:11, 9:16, 12:18). Jastrzębianie ruszyli jednak do odrabiania strat. Asami popisali się Fornal (16:19) i Łukasz Wiśniewski (18:20). Punktowe bloki w dwóch kolejnych akcjach oznaczały, że podobnie jak w poprzednich setach walka o kluczowe punkty rozpocznie się od stanu 20:20. Przyjezdni mieli piłkę setową po zepsutej zagrywce rywali (23:24), atak Wiśniewskiego rozpoczął jednak grę na przewagi. Zakończyła ją zagrywka Jana Hadravy (26:24).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia:

Najwięcej punktów: Stephen Boyer (16), Tomasz Fornal (14) – Jastrzębski Węgiel; Klemen Čebulj (14), Jakub Bucki (13), Torey DeFalco (11) – Asseco Resovia. MVP: Benjamin Toniutti.

Po tym zwycięstwie siatkarze Jastrzębskiego Węgla umocnili się na czele tabeli PlusLigi z imponującym bilansem 24 (komplet) punktów, mecze 8–0, sety 24–2. Odskoczyli drugiej w ligowej stawce ekipie z Rzeszowa na cztery punkty.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)

Jastrzębski Węgiel: Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer, Trevor Clevenot – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Rafał Szymura. Trener: Marcelo Mendez.
Asseco Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki, Klemen Čebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Potera, Michał Kędzierski, Maciej Muzaj. Trener: Giampaolo Medei.

Wyniki meczów 8. kolejki PlusLigi:

2022-11-04: PGE Skra Bełchatów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 23:25, 21:25)
2022-11-05: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)
2022-11-05: Cerrad Enea Czarni Radom – Barkom Każany Lwów (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2022-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-06: LUK Lublin – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – BBTS Bielsko-Biała (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-07: Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-07: GKS Katowice – Cuprum Lubin (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).