Pierwsza "ofiara" nowego sezonu! Klub PlusLigi zwolnił trenera

Siatkówka
Pierwsza "ofiara" nowego sezonu! Klub PlusLigi zwolnił trenera
fot. Cyfrasport
Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych klub BBTS Bielsko-Biała, trenerem tego zespołu nie jest już Harry Brokking.

Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych klub BBTS Bielsko-Biała, trenerem tego zespołu nie jest już Harry Brokking. Jego następcą został jego dotychczasowy asystent - Sergii Kapelus.

"Decyzją Zarządu BBTS Bielsko-Biała z dniem 4 listopada 2022 roku funkcję pierwszego trenera drużyny BBTS Bielsko-Biała przestał pełnić Arie Cornelis Brokking.

 

Jednocześnie pełniącym obowiązki pierwszego szkoleniowca zespołu został Sergii Kapelus, dotychczasowy asystent trenera Brokkinga. Tym samym były kapitan BBTS poprowadzi drużynę już w niedzielnym meczu w Zawierciu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna wstydliwa postawa PGE Skry! Czwarta porażka z rzędu

 

Trenerowi Brokkingowi dziękujemy za dotychczasową pracę na rzecz BBTS Bielsko-Biała, która rozpoczęła się 24 października 2019 roku i przyniosła awans do Plusligi w maju 2022 roku. Niewykluczone, że Harry Brokking zostanie w klubie w innej roli" - brzmi komunikat klubu.

 

BBTS pod wodzą Holendra bardzo słabo rozpoczął nowy sezon w PlusLidze. Wystarczy powiedzieć, że drużyna z Bielska-Białej wygrała tylko jedno spotkanie i poniosła aż sześć porażek. Z tego powodu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, które oznacza spadek do Tauron 1. Ligi siatkarzy.

 

67-letni Harry Brokking, a w zasadzie Arie Cornelis Brokking w przeszłości pracował m.in. w AZS-ie Częstochowa, Iraklisie Saloniki czy Paris Volley. Był również dwukrotnie selekcjonerem reprezentacji Holandii oraz selekcjonerem Wielkiej Brytanii, którą prowadził na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie