Puchar Świata w Wiśle: Polki poza serią finałową

Nicole Konderla

Norweżka Silje Opseth wygrała w Wiśle pierwszy w sezonie 2022/23 konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pozostałe miejsca na podium zajęły Austriaczki - broniąca Kryształowej Kuli Marita Kramer i Eva Pinkelnig. Nicole Konderla zajęła 34. miejsce, a Kinga Rajda - 36.

23-letnia Opseth, która cieszyła się z drugiego pucharowego zwycięstwa w karierze, wyprzedziła Kramer o 7,3 pkt. Norweżka oddała skoki na odległość 123 i 127 m, natomiast Austriaczka uzyskała 121,5 i 125 m. Wyniki Pinkelnig to 125,5 oraz 126,5 m, co dało 8,4 pkt mniej od zwyciężczyni.

Obie Polki zanotowały 93,5 m. Konderla do 30. lokaty dającej prawo startu w finałowej serii straciła aż 19,2 pkt.

O godzinie 16.00 w Wiśle rozpoczną się inauguracyjne zawody Pucharu Świata mężczyzn. Kolejne konkursy odbędą się w niedzielę. Poprzedzą je kwalifikacje.

Z powodu wczesnego terminu inauguracji rywalizacja toczy się w tzw. hybrydowych warunkach. Tory najazdowe są lodowe, ale zeskok pokryty jest igelitem zamiast śniegu.