Serie A: Napoli ucieka rywalom. Asysta Piotra Zielińskiego

SSC Napoli wygrało z Atalantą Bergamo.

Piłkarze Napoli pokonali na wyjeździe wicelidera Atalantę Bergamo 2:1 w szlagierze 13. kolejki włoskiej ekstraklasy i umocnili się na pierwszym miejscu. Asystę przy pierwszym golu dla gości zaliczył Piotr Zieliński.

Mecz na szczycie w Bergamo rozpoczął się świetnie dla gospodarzy, którzy w 19. minucie objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego Ademoli Lookmana, urodzonego w Anglii reprezentanta Nigerii.

Napoli wyrównało już cztery minuty później, w czym udział miał Zieliński. Po dośrodkowaniu polskiego pomocnika gola głową strzelił nigeryjski napastnik Victor Osimhen.

W 35. minucie bramkę dla gości zdobył Macedończyk Eljif Elmas. Jak się okazało, to trafienie zapewniło liderowi zwycięstwo.

Zieliński został zmieniony w 64. minucie.

Piłkarze Napoli od początku września wygrali wszystkie mecze we włoskiej ekstraklasie. Ostatni raz ta sztuka nie udała im się 31 sierpnia, gdy zremisowali 1:1 z Lecce. Natomiast od początku sezonu nikt ich we Włoszech nie pokonał.

W tabeli Serie A drużyna, która bez kłopotu awansowała niedawno do 1/8 finału Ligi Mistrzów, ma 35 punktów i już o osiem wyprzedza Atalantę.