Tłumy pożegnały śp. Tomasza Wójtowicza (ZDJĘCIA)

Siatkówka

Tłumy pożegnały w sobotę jednego z najwybitniejszych polskich siatkarzy Tomasza Wójtowicza. Po mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej, kondukt żałobny przeszedł ulicami miasta na cmentarz przy ul. Lipowej, gdzie spoczął zmarły siatkarz.

W Lublinie odbyły się uroczystości pogrzebowe legendy polskiej siatkówki Tomasza Wójtowicza. We mszy św. uczestniczyli m.in. wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Mieczysław Nowicki, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski, wojewoda lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Magiera: Tomasz Wójtowicz - największy z największych

 

Wójtowicz urodził się 22 września 1953 roku w Lublinie, był honorowym obywatelem tego miasta. Był jednym z najsłynniejszych i najwybitniejszych polskich siatkarzy, mistrzem świata z Meksyku z 1974 roku oraz złotym medalistą olimpijskim z Montrealu z 1976. Jako pierwszy z biało-czerwonych trafił do panteonu siatkarskich sław, jakim jest Volleyball Hall of Fame. Od trzech lat zmagał się z nowotworem trzustki. Zmarł 24 października w wieku 69 lat.

 

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie